1.jpg1z.jpg2.jpg2z.jpg3.jpg3z.jpg4.jpg4z.jpg5.jpg5z.jpg6.jpg6z.jpg7.jpg7z.jpgvalley1.jpg

Aktualności

,,Rozrywki bez używki”

     "Rozrywki bez używki" to hasło warsztatów profilaktycznych, jakie odbyły się w naszej szkole 18.09.2019 roku. Uczestnikami byli uczniowie klas V-VIII. Na początku każdy uczestnik warsztatów miał za zadanie na kartce A4 wyobrazić sobie, że znalazł torbę ze środkami uzależniającymi. Zadanie miało na celu rozpoznanie, jaka jest obecna wiedza uczniów na temat tych środków. Na koniec zadania uczniowie mieli scharakteryzować osobę, która mogłaby zgubić taką torbę.

     Po części warsztatowej miała miejsce dyskusja, rozmowa, poprzez którą uczniowie poszerzyli i usystematyzowali swoją wiedzę na temat substancji psychoaktywnych. Wspólnie zostały ustalone spostrzeżenia a mianowicie, że młodzi ludzie bardzo  szybko uzależniają się od substancji psychoaktywnych. Dlatego nie zabrakło podczas warsztatów tematu czym jest uzależnienie i jak się objawia. Uczniowie dowiedzieli się, jakie pułapki czyhają na nich w kontakcie z narkotykami i dopalaczami a to, że narkotyki dają moc to tylko mit, one  moc  zabierają. Spotkanie było również okazją do rozmowy  o tym, dlaczego młodzi ludzie sięgają po dopalacze i  narkotyki.

 

 

Joomla templates by a4joomla