1.jpg1z.jpg2.jpg2z.jpg3.jpg3z.jpg4.jpg4z.jpg5.jpg5z.jpg6.jpg6z.jpg7.jpg7z.jpgvalley1.jpg

Bądźmy bezpieczni podczas ferii

Jak co roku tuż przed feriami zimowymi Pan dyrektor Przemysław Sala przypomniał wszystkim uczniom zasady bezpiecznego wypoczynku. Przypomniał o zagrożeniach czyhających na dzieci w czasie ferii zimowych, omówił zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegał też przed ślizganiem się na skutych lodem stawach i rzekach, a także przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ulic. Na zakończenie przypomniał o konieczności informowania rodziców o tym, dokąd i z kim idziemy i życzył wszystkim uczniom i nauczycielom dobrego wypoczynku.

Bezpieczna Zima 2019/2020

Zima to okres dla nas szczególny, czas korzystania z atrakcji na śniegu, wypoczynku podczas ferii, świątecznego spotkania z rodziną czy sylwestrowej zabawy z przyjaciółmi. Niestety to także czas bardzo trudnych warunków atmosferycznych - wcześniej zapada zmrok, poruszanie po drogach wymaga większej ostrożności, a niska temperatura powietrza oraz niewłaściwa zabawa na śniegu czy lodzie może stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia.

Chcąc więc uniknąć zimowych zagrożeń, powinniśmy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

BEZPIECZEŃSTWO DZIECI I MŁODZIEŻY

1. Zawsze informujemy rodziców lub opiekunów, gdzie wychodzimy, z kim i kiedy wrócimy.
2. Bawimy się w grupie z innymi rówieśnikami, unikając miejsc ustronnych i ciemnych.
3. Do zjazdów na sankach czy nartach wybieramy górki, które są z dala od ulicy czy rzeki.
4. Jeżdżąc na nartach, zawsze ubieramy kask.
5. Nie wchodzimy na zamarznięte jeziora, rzeki czy inne zbiorniki wody.
6. Nie rzucamy soplami czy bryłami lodu, a bawiąc się śnieżkami, zachowujemy ostrożność.
7. Nigdy nie oddalamy się z osobami obcymi, osobom takim nie otwieramy też drzwi domu czy mieszkania.
8. Petardami czy sztucznymi ogniami bawimy się tylko w obecności rodziców lub opiekunów.
9. Po zmroku nosimy odblaski, poruszamy się chodnikiem, a w ostateczności lewym poboczem drogi. Przez jezdnię przechodzimy wyłącznie w miejscach oznaczonych.

Żródło: http://slaska.policja.gov.pl/kat/prewencja/jak-unikac-zagrozen/bezpieczenstwo-zima/102230,Bezpieczenstwo-zima.html

Informacje dla Rodziców na temat bezpiecznych ferii zimowych 2020:

Bezpieczne Ferie Zimowe 2020

Zapraszamy do biblioteki!

Nareszcie… po kilku latach ubiegania się o środki na książki do biblioteki szkolnej w bieżącym roku szkolnym otrzymaliśmy 15 000 zł z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Za te pieniądze zakupiliśmy ponad 1100 książek – nie tylko lektury, ale także literaturę popularnonaukowe oraz książki chętnie iskaj czytane przez młodzież i dzieci.

Szkolny Konkurs Wokalny „W świątecznym nastroju Bożego Narodzenia”

2 stycznia odbył się  Szkolny Konkurs Wokalny „W świątecznym nastroju Bożego Narodzenia”, do którego przystąpiło 27 uczestników.

Jury w składzie: Agnieszka Wójtowicz, Mariusz Gajda oraz Kuba Kardas wyłoniło laureatów. Zwycięzcami zostali:

KLASY I-III: SOLIŚCI

1 miejsce – Aleksandra Chmiel, kl. IIIb

II miejsce – Jakub Błażejczyk, kl. IIIb

KLASY I-III: ZESPOŁY

1 miejsce – „Śpiewające Brzdące” w składzie: Szymon Stempniak, Dominik Abramczyk i Michał Lipka, kl. II

II miejsce – Julia Ochnik, Mateusz Kołodziejczyk, kl. I

KLASY IV-VIII: SOLIŚCI

1 miejsce – Emilia Maciejewska, kl. VIb

II miejsce - ex aequo: Alicja Maciejewska, kl. V i Julia mioduchowska, kl. VIa

KLASY IV-VIII: ZESPOŁY

1 miejsce – Julia Abramczyk i Emilia Kubik, kl. V

Gratulujemy!

Konkurs „Bombka Matematyczna”

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wdrożenia matematyki w nastrój świąteczny poprzez udział w konkursie „Bombka Matematyczna”.
       Zadaniem uczestników było wykonanie bombki z motywami matematycznymi. Uczniowie wykazali się tutaj dużą pomysłowością i pracowitością. Zwycięzcami zostali:

Damian Piszcz
Lidia Tur
Emilia Wrzosek
Natalia Chmiel
Magdalena Stempniak

Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz vouchery.

Nie bójcie się!

Drodzy Rodzice Adopcyjni,

Nie bójcie się! Oto narodził się nam Zbawiciel! Oto On rodzi się w nas kiedy z wiarą otwieramy Mu drzwi  w naszym codziennym prostym życiu. Niech radość i pokój gości w Waszych sercach i domach, niech Jego Miłość wyzwala Was z lęku, napełnia nadzieją i dziękczynieniem. Niech Pan Bóg obdarza Was błogosławieństwem i potrzebnymi łaskami każdego dnia.

Życzymy Wam błogosławionych, radosnych świąt i  Szczęśliwego Nowego Roku 2020.

Z modlitwą siostry Pasterzanki z dziećmi

PS. Bardzo dziękujemy za Waszą  pomoc dzięki której możemy pomóc naszym dzieciom, czyli przyjąć do szkoły sieroty i wspomóc dzieci z rodzin wielodzietnych lub biednych, kontynuować zajęcia  po południu: wyrównawcze i sportowe dla dziewczynek.  Dzięki  Waszym funduszom możemy również zakupić ryż dla dziewczynek które mają zajęcia popołudniowe a do domów mają od 5-8 km. Dziewczynki w ramach przerwy od 12 00 – 14 00, same przygotowują sobie obiad. Robią to z wielką radością bo mogą coś zjeść, czasami wychodzą do szkoły bez śniadania więc jest to ich pierwszy posiłek.