1.jpg1z.jpg2.jpg2z.jpg3.jpg3z.jpg4.jpg4z.jpg5.jpg5z.jpg6.jpg6z.jpg7.jpg7z.jpgvalley1.jpg

Rozstrzygnięcie konkursu!

15 listopada 2018 roku uczniowie Zespołu Szkół im. Gen. F. Kleeberga w Woli Gułowskiej wzięli udział w konkursie matematycznym zorganizowanym z okazji setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W trakcie konkursu uczniowie mogli sprawdzić poziom swojej wiedzy nie tylko z matematyki, ale również z historii i języka polskiego. Wszyscy uczniowie byli bardzo zaangażowani, o czym świadczą wysokie wyniki.

Dziękujemy uczniom za zaangażowanie i aktywny udział.

Zwycięzcom konkursu w poszczególnych grupach wiekowych serdecznie gratulujemy.

Nasi zwycięzcy:

Klasa 4

Mateusz Walaszek

Klasa 5a

Ilaria Ziarek

Klasa 5b

Robert Dzido

Klasa 6

Jakub Walaszek

Klasa 7

Kacper Godun

Klasa 8

Jacek Tomaszewski

Klasa 3 gimnazjum

Dominika Adameczek

KONCERT DLA NIEPODLEGŁEJ

Spośród słów używanych nieczęsto,

tłumnie dzisiaj na place wybiegło

słowo piękne, jak honor i męstwo,

słowo, które brzmi – niepodległość.                                                                                                                                                         Marcin Wolski

14 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty koncert z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.  Rozpoczęliśmy go niecodzienni, ponieważ wspólnym odtańczeniem Poloneza. Przez szkolne korytarze ruszył korowód uczniów i nauczycieli, którzy zgodnie tańczyli w rytm najsłynniejszej w ostatnich latach melodii Poloneza Wojciecha Kilara. Ponieważ trudno było nam się rozstać z tańcem, dlatego koncert również rozpoczęliśmy trzema tańcami, które zaprezentowali nam najmłodsi uczniowie szkoły.  A potem… popłynęły już słowa wielu piosenek i pieśni żołnierskich przeplatanych poezją według scenariusza pań Anny.Kozak i Agnieszki Wójtowicz i  w wykonaniu naszych uczniów.

Ostatnim elementem naszego koncertu było wręczenie nagród i dyplomów uczestnikom konkurów historycznego i plastycznego.

Niepodległość to słowo szczególnie drogie sercu każdego Polaka – dzięki emocjom, jakich mogliśmy doświadczyć podczas koncert, od dziś będzie ono również drogie każdemu naszemu uczniowi.

,,Niepodległość”

Uczniowie klas I-III edukacji wczesnoszkolnej włączyli się w działania edukacyjne związane z upamiętnieniem tak ważnej dla każdego Polaka 100- rocznicy Odzyskania Niepodległości. Uczyli się podstawowych kroków i figur  Poloneza, słuchali pieśni patriotycznych, utrwalali słowa Hymnu narodowego, uczestniczyli w konkursie plastycznym ,,A to Polska właśnie”, brali udział w konkursie recytatorskim o tematyce patriotycznej, dekorowali klasy symbolami narodowymi. Prace konkursowe zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym. Uczennice klasy III gimnazjum  przygotowały dla młodszych kolegów i koleżanek prezentację multimedialną ,,100 – lecie Niepodległości” i ciekawe karty pracy. W roku świętowania 100 –lecia odzyskania niepodległości każdy uczeń  pierwszej klasy otrzymał zeszyt z postacią zasłużoną dla Niepodległej oraz długopis opatrzony znakiem graficznym ,,Moja niepodległa”. Dni te dla wszystkich uczniów były lekcją patriotyzmu i historii.

Helenów, 11 listopada

11 listopada delegacja naszej szkoły uczestniczyła w mszy świętej w intencji ojczyzny, którą odprawiono w Helenowie przy mogile żołnierskiej. To kolejny akord obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W mszy wzięły udział poczty sztandarowe naszej szkoły.

VI WOJEWÓDZKI PRZEGLĄD RECYTATORSKI POEZJI I PROZY PATRIOTYCZNEJ im. gen. F. Kleeberga

10 listopada 2018r. uczniowie klas 0-III uczestniczyli w VI WOJEWÓDZKIM   PRZEGLĄDZIE RECYTATORSKIM POEZJI I PROZY PATRIOTYCZNEJ im. gen. F. Kleeberga.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach. W pierwszym etapie eliminacje odbyły się w szkole, drugi etap to finał w Gminnej Bibliotece Publicznej w Adamowie.

Lista uczestników w kategorii klas 0-III;

Julia Ochnik - ,,Czym będę?” W. Bełza

Jan Syroka - ,,Co to jest Polska? Cz. Janczarski

Michał Lipka - ,,Wawel” Cz. Janczarski

Szymon Stempniak - ,, Nasze polskie abc” M. Stawecki

Natalia Kołodziejczyk ,,Modlitwa polskiego dziewczęcia” W. Bełza

Aleksandra Kołodziejczyk - ,, Gawęda o miłości do ziemi ojczystej” W. Szymborska

Krystian Ochnik - ,,Moja własna Niepodległość” R. Lasota

Wojciech Osowiec - ,,Postanowienia maluszka” Z.M. Miszczak

Aleksandra Chmiel - ,,Orzeł biały” M. Łaszczuk

Maja Galec - ,,Jedenasty listopada” L. Wiszniewski

Magdalena Stempniak - ,,Polska” A. Słonimski

Natalia Chmiel - ,,Serce naszych serc” E. Skarżyńska

Gratulujemy naszym szkolnym recytatorom i życzymy dalszych sukcesów.

100 balonów na 100-lecie odzyskania niepodległości

Każde państwo, jak zapewne wiecie,

ma trzy symbole dobrze znane w świecie.

My, Polacy, nasze symbole bardzo dobrze znamy

i teraz po kolei je wszystkie wymieniamy.

Hymn państwowy, godło Polski i ojczysta flaga…

9 listopada nasza szkoła odpowiedziała na apel minister edukacji Anny Zalewskiej i przyłączyła się do akcji bicia rekordu w śpiewaniu hymnu. O 11.11 na sali gimnastycznej wszyscy uczniowie naszej szkoły wspólnie odśpiewali cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Spotkanie na sali stało się też okazją do przypomnienia  naszym uczniom historii wszystkich polskich symboli narodowych i znaczenia, jakie mają dla każdego Polaka. Na zakończenie spotkania wypuszczono 100 białych i czerwonych balonów, zgodnie z hasłem, pod jakim się spotkaliśmy.