1.jpg1z.jpg2.jpg2z.jpg3.jpg3z.jpg4.jpg4z.jpg5.jpg5z.jpg6.jpg6z.jpg7.jpg7z.jpgvalley1.jpg

Aktualności

BEZPIECZNI NA DRODZE

Uczniowie Zespołu Szkół im. Gen. Franciszka Kleeberga w Woli Gułowskiej - 11 września 2018 r. - spotkali się z mł. asp. Waldemarem Komstą z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Łukowie. Funkcjonariusz omówił zasady bezpieczeństwa obowiązujące pieszych i rowerzystów w ruchu drogowym, przypomniał o odpowiednim oznakowaniu ubioru i roweru (szczególnie po zmierzchu). Uczniowie obejrzeli także filmy ukazujące najczęstsze przyczyny wypadków drogowych – niewłaściwe poruszanie się pieszych i rowerzystów po drodze. Mamy nadzieję, że spotkanie to przyczyni się do wzrostu świadomości i poprawy bezpieczeństwa wśród uczniów naszej szkoły.

 

 

BĄDŹ AKTYWNY

 

 

 

W dniach 23 – 30 września 2018 r. po raz czwarty we wszystkich państwach Unii Europejskiej obchodzony będzie Europejski Tydzień Sportu (ETS), koordynowany w Polsce przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Tydzień ten ma zapoczątkować nowe działania oraz opierać się na już istniejących, udanych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok.

Podstawowym zadaniem Europejskiego Tygodnia Sportu jest angażowanie, uświadamianie i inspirowanie mieszkańców Europy do podejmowania aktywności fizycznej w codziennym życiu, a jej głównym celem jest popularyzacja sportu na poziomie lokalnym i integracja społeczna różnych grup wiekowych.

Europejski Tydzień Sportu to nie tylko zajęcia sportowe, ale przede wszystkim edukacja młodego pokolenia w celu kształtowania zdrowego, aktywnego trybu życia oraz właściwych zachowań od najwcześniejszych lat życia.

 

 

Nasza klasowa inicjatywa

Cel: propagowanie zachowań proekologicznych, w tym zwiększanie świadomości ekologicznej i inspirowanie do podejmowania aktywności na rzecz ochrony środowiska poprzez podejmowanie aktywnych działań oraz pobudzanie kreatywności i kształtowanie umiejętności współdziałania w zespole.

Uczestnicy: uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum.

 Termin: wrzesień 2018. Akcja  polega na zrealizowaniu tematycznych „przedsięwzięć” ekologicznych, takich na przykład jak: eko pokaz mody, eko orkiestra, eko gazetka, biżuteria ekologiczna, eko talerz, eko przedstawienie, ogródek ekologiczny, eko gra, uprzątnięcie dzikiego wysypiska śmieci. Ww. „przedsięwzięcia” są tylko przykładowe, nie należy traktować ich obligatoryjnie. Nagrody: ocena z przyrody, biologii i geografii z wagą 1 i pochwała.

Uwaga: podjęte przedsięwzięcia należy udokumentować np. zdjęcia, film itp.

 p.Grażyna Józwik, p. Danuta Gontarz, p.Elżbieta Jazurek

 

 

ZEBRANIE Z RODZICAMI

Informacja

 

 

17 września 2018 r. w Zespole Szkół im. Gen. F. Kleeberga w Woli Gułowskiej odbędzie się zebranie z rodzicami. Spotkanie ogólne z Dyrektorem Zespołu Szkół im. Gen. Franciszka Kleeberga w Woli Gułowskiej rozpocznie się o godzinie 15:30. 

 

Harmonogram spotkań rodziców z wychowawcami:

Szkoła Podstawowa:

·         1          godz. 14:00 wychowawca p. Elżbieta Gontarz;

·         2a        godz. 14:00 wychowawca p. Katarzyna Osowiec;

·         2b        godz. 14:00 wychowawca p. Małgorzata Białecka;

·         3          godz. 14:00 wychowawca p. Ewa Madoń;

·         4          godz. 16:00 wychowawca p. Justyna Gajowy;

·         5a        godz. 14:30 wychowawca p. Elżbieta Jazurek;

·         5b        godz. 14:30 wychowawca p. Danuta Gontarz;

·         6          godz. 14:30 wychowawca p. Aneta Pietruszka;

·         7          godz. 15:00 wychowawca p. Anna Kozak;

·         8          godz. 15:00 wychowawca p. Danuta Królik;

Gimnazjum:

·         3          godz. 14:30 wychowawca p. Agnieszka Wójtowicz;

 

Serdecznie zaprasza

Dyrektor Zespołu Szkół

im. Gen. F. Kleeberga

w Woli Gułowskiej

Narodowe Czytanie

W miniona sobotę zakończyło się Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego.

Ponieważ  zainaugurowana przez Parę Prezydencką tegoroczna odsłona Narodowego Czytania odbywa się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, stąd wyjątkowa formuła akcji, podczas której czytane były aż dwie lektury. Poza „Przedwiośniem” Stefana Żeromskiego czytane były też utwory zamieszczone w Antologii Niepodległości, przygotowanej specjalnie z myślą o tym jubileuszowym roku.

W naszym szkolnym Narodowym Czytaniu można było usłyszeć miedzy innymi fragmenty „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza oraz Pieśń o domu” Marii Konopnickiej. Akcją w naszej szkole kierowali nauczyciele zespołu humanistycznego, którzy zadbali nie tylko o odpowiednią oprawę, ale przede  wszystkim o właściwą atmosferę spotkania. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział w spotkaniu. Wierzymy, że przed nami jeszcze niejedno takie spotkanie z piękna polska literaturą.

 

Tradycyjnie 8 września w Woli Gułowskiej odbywają się Dożynki Diecezjalne. Jak co roku, tak i tym razem nasza szkoła wystawiła do udziału we Mszy Świętej poczty sztandarowe. Dla sztandaru Gimnazjum to historyczna taka uroczystość, ponieważ ostatnia – w sierpniu przyszłego roku gimnazja staną się przeszłością.

 

 

 

Zaczynamy nowy rok szkolny 2018/2019

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 już za nami. Tradycyjnie o godz. 8.00 cała społeczność uczniowska, wraz z nauczycielami, pracownikami szkoły i rodzicami wzięła udział w uroczystej Mszy Świętej.

Otwarcie roku szkolnego tradycyjnie dokonał dyrektor szkoły p. Przemysław Sala. Przywitał m. in. nowo zatrudnionych nauczycieli: języka angielskiego – p. Ewelinę Kurek, religii – s. Agnieszkę Pyckę oraz nauczyciela wspomagającego – p. Katarzynę Antoniak. Głos zabrał obecny także wójt gminy Adamów, p. Sławomir Skwarek, który podziękował za wieloletnią współpracę.

W krótkiej części artystycznej uczniowie naszej szkoły przypomnieli jak ważna dla Polski i Polaków jest data 1 września. Złożyli także życzenia nauczycielom jak najlepszej współpracy z uczniami oraz osiągnięcia w pracy sukcesów zawodowych. Wszystkim uczniom przypomnieli, że na terenie szkoły obowiązują konkretne reguły i przepisy ustanowione dla ich dobra i bezpieczeństwa – aby szkoła będzie miejscem przyjaznym dla uczniów. Mamy nadzieję, że wszyscy uczniowie będą brać aktywny udział w życiu szkoły, w konkursach, zawodach sportowych i olimpiadach rozsławiając imię naszej szkoły na terenie powiatu, województwa a nawet kraju.

Na zakończenie uczniowie przypomnieli, że...

…jeszcze tylko WRZESIEŃ, PAŹDZIERNIK, LISTOPAD, GRUDZIEŃ, STYCZEŃ, LUTY, MARZEC, KWIECIEŃ, MAJ, CZERWIEC i… znów będą WAKACJE☺(piosenka z repertuaru kabaretu Otto). Po tym optymistycznym akcencie odbyły się spotkania uczniów z wychowawcami.Joomla templates by a4joomla