1.jpg1z.jpg2.jpg2z.jpg3.jpg3z.jpg4.jpg4z.jpg5.jpg5z.jpg6.jpg6z.jpg7.jpg7z.jpgvalley1.jpg

Aktualności

Uroczyste otwarcie ekopracowni w Szkole Podstawowej w Woli Gułowskiej…

    2 października 2023 roku w  naszej  szkole odbyło się uroczyste otwarcie nowo powstałej Ekopracowni. Nowa, w pełni wyposażona pracownia przyrodnicza powstała dzięki środkom finansowym pozyskanym w ramach udziału szkoły w konkursie pn. „EKOPRACOWNIA – zielone serce szkoły” w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej, finansowanego ze środków  Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

     Pan Dyrektor i uczniowie  powitali serdecznie przybyłych gości oraz całą społeczność szkolną. Rozdano także nagrody za konkurs, który odbył się w naszej szkole pt. „Ekologiczny Ekokodeks młodego ekologa”.

Czytaj więcej: Uroczyste otwarcie ekopracowni w Szkole Podstawowej w Woli Gułowskiej…

Dzień Chłopaka w klasie 7b

      Z okazji Dnia Chłopaka w klasie 7b został zorganizowany wieczór filmowy. Były życzenia dla chłopców, samodzielnie wykonane upominki, pizza, rozgrywki sportowe i oczywiście film. Na ten wieczór specjalnie dla chłopców film pt. „Za duży na bajki”. To film nie tylko o sile przyjaźni, ale także o odkrywaniu siebie w realiach młodego pokolenia. Wieczór upłynął pod znakiem wspólnej zabawy, dziewczęta przygotowały także quiz z wiedzy nie tylko o chłopakach, ale i dziewczynach z naszej klasy, także o wychowawczyni. Był też czas na wspólne rozmowy, o tym co w szkole, i nie tylko…

Czytaj więcej: Dzień Chłopaka w klasie 7b

Międzynarodowy Dzień bez Przemocy

     Międzynarodowy Dzień bez Przemocy to do doskonała okazja do tego, by poruszyć kwestie związane z zachowaniami agresywnymi i przemocą, również tą, która dzieje się w naszych szkołach.

     Niestety, przemoc w otaczającej nas rzeczywistości, stała się zjawiskiem powszechnym. Między innymi dlatego, że ma różne oblicza, nie zawsze jesteśmy w stanie od razu ją zauważyć, bo przecież przemoc to nie tylko siniaki i zadrapania... A jej ofiary często wstydzą się tego, czego doświadczają, mają poczucie winy, boją się prosić o pomoc.

Czytaj więcej: Międzynarodowy Dzień bez Przemocy

XXIX Ogólnopolskie Biegi Uliczne pamięci gen. Franciszka Kleeberga w Kocku

     Biegi Pamięci Generała Franciszka Kleeberga są elementem obchodów  84. rocznicy ostatniej bitwy obronnej 1939 r., którą w dniach 2-5 października pod Kockiem, Serokomlą i Wolą Gułowską stoczyła Samodzielna Grupa Operacyjna „Polesie”.    

    30 września 2023 r. uczniowie naszej szkoły po  raz kolejny uczestniczyli w biegach, oddając  hołd dokonaniom generała i jego żołnierzom.

Czytaj więcej: XXIX Ogólnopolskie Biegi Uliczne pamięci gen. Franciszka Kleeberga w Kocku

Europejski Dzień Języków Obcych

     26 września nauczyciele języków obcych przeprowadzili warsztaty językowe dotyczące znajomości nazw państw europejskich, ich flag, stolic i języków.

      Podczas przerw śródlekcyjnych uczniowie mogli zapoznać się z gazetką poświęconą „Europejskiemu Dniu Języków Obcych” i poczytać w bibliotece książki w języku angielskim i niemieckim. Chcieliśmy skierować w tym dniu uwagę uczniów na naukę języków obcych, podkreślić różnorodność językową Europy, zachęcić do systematycznej nauki języków, podając różne argumenty motywujące do nauki i przedstawiliśmy sytuacje z życia codziennego wskazujące na praktyczne zastosowanie języków obcych w naszym życiu.

Czytaj więcej: Europejski Dzień Języków Obcych

Odsłonięcie pamiątkowej tablicy w Serokomli

     27 września młodzież z naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym wzięli udział w uroczystości odsłonięcia w Serokomli pamiątkowej tablicy upamiętniającej mord około 200 Żydów. Zginęli oni 22 września 1942 podczas Akcji Reinhardt, zbrodniczej operacji niemieckiej mającej na celu wymordowanie całej ludności żydowskiej. Akcja była prowadzona w latach 1942–1943 na terytorium okupowanej Polski w ramach tzw. ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej, a za datę symbolizującą jej rozpoczęcie uznaje się 16/17 marca 1942 r., gdy do Bełżca przywieziono pierwszy transport Żydów z lubelskiego getta.

Czytaj więcej: Odsłonięcie pamiątkowej tablicy w Serokomli

Joomla templates by a4joomla