1.jpg1z.jpg2.jpg2z.jpg3.jpg3z.jpg4.jpg4z.jpg5.jpg5z.jpg6.jpg6z.jpg7.jpg7z.jpgvalley1.jpg

Aktualności

ZEBRANIE Z RODZICAMI

Serdecznie zapraszamy rodziców na prelekcję pt.: „Współczesne zagrożenia dzieci i młodzieży” organizowaną w Zespole Szkół im. Gen. F. Kleeberga w Woli Gułowskiej   26 kwietnia 2019 r.  o godzinie 15:00. Spotkanie skupione będzie wokół zagadnień związanych z używaniem substancji psychoaktywnych, zagrożeń w cyberprzestrzeni oraz rówieśniczej przemocy. Prelekcja będzie prowadzona przez Pana Ireneusza Siudema - doktora psychologii, naukowca - psychoterapeutę, współtwórcę środowiskowej koncepcji profilaktyki uzależnień, członka Wojewódzkiego Zespołu ds. Zapobiegania Zakażeniom HIV, Opieki nad Żyjącymi z HIV i Chorymi na AIDS oraz Przeciwdziałania Narkomanii, autora ponad 60 publikacji naukowych z zakresu przeciwdziałania patologiom społecznym, psychologicznej analizy zjawisk społecznych, profilaktyki uzależnień przemocy i pomocy psychologicznej.

Harmonogram spotkań rodziców z wychowawcami 26 kwietnia 2019 r. (piątek):

Szkoła Podstawowa:

·         1          godz. 14:00 wychowawca p. Elżbieta Gontarz;

·         2a        godz. 14:00 wychowawca p. Katarzyna Osowiec;

·         2b        godz. 14:00 wychowawca p. Małgorzata Białecka;

·         3          godz. 14:00 wychowawca p. Ewa Madoń;

·         4          godz. 14:00 wychowawca p. Justyna Gajowy

 w zastępstwie p. Grażyna Józwik;

·         5a        godz. 14:00 wychowawca p. Elżbieta Jazurek;

·         5b        godz. 14:00 wychowawca p. Danuta Gontarz;

Spotkania z wychowawcami  klas 6, 7, 8 oraz 3 gimnazjum odbędą się 30 kwietnia 2019 r. (wtorek)

klasa 6 godz. 14:40 wychowawca p. Aneta Pietruszka;

klasa 7 godz. 15:00 wychowawca p. Anna Kozak

w zastępstwie p. Hanna Wegner-Pszczółkowska;

klasa 8 godz. 14:30 wychowawca p. Danuta Królik;

klasa 3 gimnazjum godz. 14:30 wychowawca p. Agnieszka Wójtowicz;

 

Serdecznie zaprasza

Dyrektor Zespołu Szkół

im. Gen. F. Kleeberga

w Woli Gułowskiej

Życzenia wielkanocne

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,

przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.

Radosnego, wiosennego nastroju oraz

serdecznych spotkań w gronie rodziny.

 

 

Dyrekcja oraz pracownicy Zespołu Szkół

im. Gen. Franciszka Kleeberga w Woli Gułowskiej

   

Rekrutacja do Przedszkola

Szanowni Rodzice,

          Już dzisiaj zapraszamy Wasze dzieci w wieku od 3 do 6 lat do Przedszkola im. Pszczółki Mai w Woli Gułowskiej.  1 września 2019 r. nasze przedszkole zyska zupełnie nowe oblicze. Wójt Gminy Adamów  Karol Ponikowski podpisał umowę z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego na realizację projektu „Metrum ¾ - czyli dlaczego dzieci lubią Maję”, którego całkowita wartość wynosi 726 235,00zł (kwota dofinansowania: 609 990,00zł.). Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

          Projekt przewiduje zupełną przebudowę istniejącego przedszkola. Obecne sale zostaną powiększone, każda z nich będzie posiadać własną toaletę, a całe przedszkole zostanie oddzielone od szkoły podstawowej. Wszystkie sale zyskają nowoczesne wyposażenie, m.in. meble, zabawki, pomoce dydaktyczne do realizacji podstawy programowej, zajęć dodatkowych i specjalistycznych. Dzieci będą mieć możliwość korzystania z dużego monitora interaktywnego oraz interaktywnej podłogi dedykowanej do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych. Przedszkole będzie dysponować również dużą szatnią dla dzieci.

          Jedną z najważniejszych informacji dla rodziców jest fakt, iż ich dzieci będą mieć możliwość udziału w bezpłatnych zajęciach dodatkowych takich jak:

  •  gimnastyka korekcyjna;
  • muzykoterapia;
  • zajęcia sportowe;
  •  arteterapia (terapia poprzez sztukę);
  •  zajęcia integracji sensorycznej.

        Zajęcia prowadzone w ramach podstawy programowej będą realizowane z wykorzytaniem takich metod nauczania jak m.in. glottodydaktyka oraz „Dziecięca matematyka”. W każdej grupie przedszkolnej zostanie zatrudniona pomoc nauczyciela. Zapewniamy odpowiednie wsparcie dla dzieci niepełnosprawnych, również w zakresie zajęć rewalidacyjnych. Zatrudniamy pedagoga, psychologa oraz logopedę.

Dodatkowo Wasze dzieci będą mogły wziąć udział w bezpłatnych wycieczkach, m.in. do zoo, teatru, kina, sali zabaw, Parku Jurajskiego.

Przedszkole pracuje od godz. 7:00 do  godz. 15:00. Istnieje możliwość wydłużenia czasu pracy przedszkola w zależności od potrzeb rodziców. Oferujemy pełne wyżywienie.

Skorzystaj z naszej oferty! Twoje dziecko będzie u nas bezpieczne. Zapraszamy równiez dzieci spoza Gminy Adamów.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub osobistego od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 -15:30.

Dokumenty rekrutacyjne:

Harmonogram i wnioski rekrutacyjne

 

 

Zbiórka elektrośmieci

 

 

KIERMASZ ZDROWEGO ODŻYWIANIA

      4 kwietnia 2019 r. w naszej szkole już po raz kolejny Samorząd Uczniowski zorganizował Kiermasz Zdrowego Odżywiania. W tym dniu każda klasa była zobowiązana dostarczyć na kiermasz zdrowe przekąski, a więc kanapki, sałatki, owoce i soki. Uczniowie w trakcie przerw mogli uzupełnić poziom witamin w organizmie i zapewnić sobie smaczny i zdrowy posiłek. Wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję, serdecznie dziękujemy. Pozyskane fundusze przeznaczone zostaną na działalność SU.

 

 

Rozwijamy kompetencje kluczowe z języka angielskiego

    W ramach projektu "Rozwijamy kompetencje kluczowe uczniów szkoły podstawowej w Woli Gułowskiej" odbywają się zajęcia rozwijające z języka angielskiego w czterech różnych grupach. W zakresie kompetencji wielojęzyczności zasadniczymi umiejętnościami są zdolność rozumienia komunikatów mówionych, podejmowania, podtrzymywania i kończenia rozmowy oraz czytania, rozumienia i tworzenia tekstów. Niezbędne jest uczenie się języków w sposób formalny, pozaformalny i nieformalny. Na zajęciach uczymy się poprzez zabawę, gry językowe, które także sami stworzyliśmy, oraz różne programy edukacyjne, wykorzystując technologię informacyjno-komunikacyjną w nauce. Dzięki tym zajęciom uczniowie mają możliwość wzbogacenia swojego słownictwa w języku angielskim, poszerzenia swojej wiedzy o krajach anglojęzycznych i zastosowania poznanej już wiedzy w różnych sytuacjach życia codziennego. Uczniowie w ramach zajęć przygotowali m.in. przedstawienie dla młodszych uczniów, grę Dobble czy grę planszową. To także świetna okazja, aby poćwiczyć posiadana już wiedzę z języka angielskiego w różnorodnych grach planszowych.

 

 

Joomla templates by a4joomla