1.jpg1z.jpg2.jpg2z.jpg3.jpg3z.jpg4.jpg4z.jpg5.jpg5z.jpg6.jpg6z.jpg7.jpg7z.jpgvalley1.jpg

Aktualności

Szkolny konkurs dla klas I-III „Mistrz Pięknego Czytania”

       Na początku maja nauczyciele Zespołu Edukacji Wczesnoszkolnej zorganizowali klasowe eliminacje do Szkolnego konkursu dla klas I-III „Mistrz Pięknego Czytania”. Celem konkursu było popularyzowanie książek i czytelnictwa, propagowanie kultury czytelniczej, wdrażanie do staranności przekazu językowego, wyrabianie nawyku czytania jako formy spędzania wolnego czasu.    

      Zadaniem chętnych uczniów było wybranie dowolnej książki. Następnie każdy uczestnik przygotowywał ciekawy fragment z tej książki, który prezentował na głos. Nauczyciele we współpracy z panią bibliotekarką wyłonili po 4 najlepiej czytające osoby z każdej klasy, które wzięły udział w II etapie.        

Czytaj więcej: Szkolny konkurs dla klas I-III „Mistrz Pięknego Czytania”

Czwartoklasiści w Lublinie

     W dniu 17.05.2024, klasa czwarta odwiedziła Lublin. Pod opieką wychowawcy pana Kuby Kardasa oraz pań: Ewy Adamczyk i Anety Michowskiej uczniowie wyruszyli na pełną przygód wyprawę.

      Pierwszym punktem naszej wycieczki był Plac Zamkowy, gdzie uczniowie mogli podziwiać majestatyczny dziedziniec zamkowy oraz Kaplicę Trójcy Świętej, znanej z niezwykłych fresków, które zachwycały wszystkich swoją kolorystyką i historią. Po opuszczeniu kaplicy, wspięliśmy się po 207 schodach na 15 metrową wieżę donżon, która roztaczała wspaniałe widoki na całe miasto.

Czytaj więcej: Czwartoklasiści w Lublinie

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem ,,Biblioteka – miejsce na czasie”

     W tym roku, w dniach 8-15 maja obchodziliśmy 21 Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem ,,Biblioteka – miejsce na czasie”. Hasło to głosi, że biblioteka jest miejscem dla wszystkich , niezależnie od wieku, umiejętności czy preferencji czytelniczych. Nie ogranicza się do tradycyjnych książek tylko promuje różnorodność czytania. W tym roku korytarz naszej szkoły przy bibliotece był udekorowany takimi plakatami oraz hasłami promującymi książki i czytelnictwo. Obchodom towarzyszyły różnorodne zajęcia w bibliotece i na świeżym powietrzu.

Czytaj więcej: Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem ,,Biblioteka – miejsce na czasie”

Egzaminy czas zacząć…

      We wtorek 14 maja rozpoczął się ważny sprawdzian dla ósmoklasistów – w ciągu kolejnych trzech dni uczniowie zmierzą się z zadaniami z zakresu języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.  W tym roku sprawdzian ósmoklasisty pisze 20 uczniów – wszystkim życzymy połamania piór.

Czytaj więcej: Egzaminy czas zacząć…

„Wiwat Maj, Trzeci Maj”

     We wtorek (30.04.2024) w naszej szkole obchodziliśmy Święto Konstytucji 3 Maja. W tym roku za przygotowanie tej uroczystości odpowiedzialni byli nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej wraz ze swoimi uczniami.  

     Apel z okazji rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja wpisany jest w coroczny kalendarz uroczystości naszej szkoły. Jest to wspaniała okazja do uzmysłowienia wszystkim, jaką ważną rolę i znaczenie miała ona dla naszego kraju.  

Czytaj więcej: „Wiwat Maj, Trzeci Maj”

KONKURS EKOLOGICZNY

     22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi i z tej okazji w naszej szkole odbył się Konkurs Ekologiczny. Jego celem było włączenie uczniów do aktywnego udziału w działaniach związanych z ochroną środowiska, zapobieganiu degradacji środowiska naturalnego, a także budzeniem jej świadomości, że stan środowiska jest naszą wspólną odpowiedzialnością. W konkursie wzięło udział 15 uczniów klas 4-6. Uczniowie pisali test wiedzy z zakresu ekologii i ochrony środowiska.  Wykazali się dużą wiedzą na temat ekologii i przyrody.

Czytaj więcej: KONKURS EKOLOGICZNY

Joomla templates by a4joomla