1.jpg1z.jpg2.jpg2z.jpg3.jpg3z.jpg4.jpg4z.jpg5.jpg5z.jpg6.jpg6z.jpg7.jpg7z.jpgvalley1.jpg

Aktualności

Propozycje czytelnicze dostępne w bibliotece szkolnej

Propozycje czytelnicze dostępne w bibliotece szkolnej

 

Joanna Kulmowa „Co piszczy w trawie"

     Zbiór wierszy Joanny Kulmowej, polskiej pisarki i autorki książek dla dzieci. Jej twórczość to połączenie liryzmu z dowcipem i elementami groteski, autorka chętnie odwołuje się do świata wyobraźni i humoru. Co w trawie piszczy i inne wiersze zawiera m.in.: „Wieszająk”, „Co piszczy w trawie”, „Poczta ptasia”, „Gdyby ciocia miała wąsy”. Prezentowane wiersze są odzwierciedleniem świata dziecięcej wyobraźni. Zabawne i pouczające kompozycje zostały opatrzone barwnymi, korespondującymi z tekstem ilustracjami.

 

Czytaj więcej: Propozycje czytelnicze dostępne w bibliotece szkolnej

SZLACHETNA PACZKA 2022

„Budka dla jerzyka”

     24.11.2021r. w naszej szkole miała miejsce akcja „Budka dla jerzyka” związana z zawieszaniem budek lęgowych dla jerzyków. Budki zostały zakupione przez Nadleśnictwo Łuków W tym przedsięwzięciu uczestniczyli: pan Waldemar Bancerz jako przedstawiciel nadleśnictwa, strażacy OSP Wola Gułowska oraz uczniowie klasy 8a i 8b.

Czytaj więcej: „Budka dla jerzyka”

„Niemieckie ABC”

      W listopadzie uczniowie klas Va i Vb uczestniczący w zajęciach dodatkowych z języka niemieckiego wzięli udział w międzyklasowym konkursie językowym „ Niemieckie ABC”. Konkurs polegał na zapamiętaniu i wymienieniu jak największej liczby słówek w języku niemieckim na podstawie alfabetu w języku niemieckim. Przed przystąpieniem do konkursu uczniowie utrwalali poznane słownictwo wykorzystując różnorodne strategie uczenia się poznane na zajęciach.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce Natalia Kołodziejczyk, klasa Va

II miejsce Michał Królik, klasa Va

III miejsce Jan Wróblewski, klasa Vb

     Wszystkim uczestnikom dziękujemy, laureatom gratulujemy i zapraszamy do kolejnych konkursów językowych.

 

Czytaj więcej: „Niemieckie ABC”

Dzień Czystych Rąk

    Uczniowie klas I-III włączyli się do obchodów Światowego Dnia Czystych Rąk. Z tej okazji gościliśmy pielęgniarkę, panią Annę Suska, która uczyła dzieci, jak prawidłowo myć i dezynfekować ręce. Rozmawialiśmy o tym, że od właściwej higieny dłoni może zależeć nasze zdrowie, ponieważ brudne ręce są źródłem wielu chorób i zakażeń. Pani pielęgniarka udzieliła nam wielu cennych wskazówek na temat zapobiegania chorobom zakaźnym, w tym COVID-19. Podkreśliła znaczenie zdrowego odżywiania w zachowaniu zdrowia, odporności i dobrego samopoczucia.

    Pamiętajmy, aby w dobie pandemii jak najczęściej dokładnie myć i dezynfekować dłonie, zasłaniać nos i usta, zachowywać odstęp sanitarny, wietrzyć pomieszczenia.

Czytaj więcej: Dzień Czystych Rąk

Joomla templates by a4joomla