1.jpg1z.jpg2.jpg2z.jpg3.jpg3z.jpg4.jpg4z.jpg5.jpg5z.jpg6.jpg6z.jpg7.jpg7z.jpgvalley1.jpg

Aktualności

ETS 2018

Rajdem rowerowym i  Nordic Walking rozpoczęliśmy Europejski Tydzień Sportu

23 do 30 września 2018 r.

 

     Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie, jako odpowiedź na niski poziom podejmowania ruchu i wysiłku fizycznego w niektórych krajach Europy. Sport i aktywność mają znaczny wpływ na nasze dobre samopoczucie, dlatego     i nasza szkoła w tym roku włączyła się do działania.

      Od rajdu rowerowego klas V I VI rozpoczął sie  w naszej szkole  Europejski Tydzień Sportu. Młodzi uczniowie zapoznali z zasadami  bezpiecznego i kulturalnego zachowania się w czasie rajdu i pobytu w lesie, prowadzili obserwacje przyrodnicze, aktywnie wypoczywali na świeżym powietrzu, czerpiąc z niego radość. 

      Inauguracją tego wydarzenia  był  marsz Nordic Walking w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu i  Światowego Dnia Serca.  Celem tych działań  było zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej chorób serca oraz mającą promować sport i aktywność fizyczną w naszej małej miejscowości. Na 9 km kilometrową trasę, przebiegającą przez malownicze szlaki w Lesie Gułowskim – na terenie gminy Adamów, które stwarzają warunki do uprawiania różnorodnych form aktywności fizycznej, wyruszyło 15 uczestników w tym najmłodsi uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami.

      Wszystkim zainteresowanym amatorom Nordic Walking dziękujemy za włączenie się w akcję i  zapraszamy na kolejne marsze.

      Imprezę rekreacyjną zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego.

 

Aneta Pietruszka


 

 

Joomla templates by a4joomla