Wizyta w Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków

Dzieci z klas 0 a i 0 b w trakcie zajęć udały się na wycieczkę do pobliskiego Domu Kultury, aby zwiedzić muzeum. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy o Kleeberczykach i o ich czynach w czasie II wojny światowej. Miały możliwość zapoznać się z eksponatami znajdującymi się w muzeum. Z ciekawością oglądały, słuchały oraz zadawały pytania. W jednym z pomieszczeń tego multimedialnego muzeum dzieci przeżyły naprawdę wielka „przygodę”. Pan przewodnik wyłączył światło. Zapadła cisza, po chwili przedszkolaki usłyszały ciche skrzypienie drzew i cykanie cykad – las nocą. Po chwili zaczęły się dźwięki bombardujących samolotów. Była to scena nalotu. Efektem specjalnym były mrugające światła zamiast bomb. Chwilę później przemowę do żołnierzy wygłosił sam Kleeberg. To niesamowite przeżycie na długo zapadnie w pamięci najmłodszych.