"Mój Chrystus połamany"

Po 40 dniach Wielkiego Postu w przeddzień Triduum Paschalnego 23 marca w murach naszej szkoły wybrzmiała prawda o Tajemnicy Krzyża, o ogromnej miłości Boga do człowieka. Uczniowie naszej szkoły wystawili przedstawienie pt.: "Mój Chrystus połamany", którego głównym przesłaniem była prawda, że dziś we współczesnym świecie to każdy z nas ma zastąpić ręce, nogi i twarz Jezusa Chrystusa.

Jesteśmy Jego rękami, gdy nie popychamy, tego który  chwieje się do upadku, lecz go podpieramy. Jesteśmy Jego ręką, gdy nie ranimy, nie bijemy lecz pocieszamy, gdy dajemy dobrą radę, pokazujemy dobrą drogę, tym którym się nie powiodło. Wybrzmiała prawda, że to my połamaliśmy Chrystusa przez swoje grzechy, złamaliśmy Mu ręce, nogi, zeszpeciliśmy Jego twarz. Teraz to my musimy zastąpić ręce, nogi i twarz Chrystusa. Jest wielu biednych, smutnych i samotnych. Jezus posyła nas dziś do nich. On umarł na Krzyżu za nas, zmartwychwstał i żyje w nas. Jego twarz odbija się w naszej dlatego jesteśmy tak piękni mimo grzechu, słabości i ograniczeń.

Na zakończenie Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli wszystkim życzenia, życząc prawdziwego spotkania w sercu  ze Zmartwychwstałym Panem, Jezusem Chrystusem, by wiara, nadzieja i miłość na nowo zakwitły w naszych sercach i oczyściły je łaską Pana.  Uczniowie wręczyli również świąteczne upominki.

Na nasz szkolny apel przybyli również mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej św. Józefa z Woli Gułowskiej. Młodzież z naszego Szkolnego Koła Caritas pomogła mieszkańcom przybyć na to spotkanie.