Obchodzimy Pierwszy Dzień Wiosny oraz światowy dzień liczby Pi

Witaj wiosno! Piękna pani.

Cieszy nas twój powrót.

Zieleń liści, świerszczy granie,

kwiatów pełen ogród...

21 marca w naszej szkole obchodziliśmy pierwszy dzień wiosny i święto liczby Pi.

Ten dzień rozpoczął się spotkaniem na sali gimnastycznej. Uczniowie klasy II gimnazjum odegrali scenkę, której ukazano zastosowanie matematyki w życiu codziennym.

Po humorystycznym przedstawieniu zaprezentowano plakaty na temat profilaktyki uzależnień. Każda klasa miała też szczególne zadanie: należało pokazać osobę uzależnioną.Zadanie to miało cel profilaktyczny – ukazanie skutków zażywania narkotyków, alkoholu itd.

Po części wspólnej na sali, uczniowie zostali podzieleni na bloki tematyczne.

Szkoła Podstawowa

Klasy I-III pracowały w klasach zgodnie z otrzymanymi instrukcjami: origami, tangramy, sudoku. Po wykonaniu zadań odbyła się prezentacja prac.

Klasy IV-V zdobywały nową wiedzę i umiejętności w Woli Okrzejskiej na lekcji muzealnej w muzeum Henryka Sienkiewicza oraz w czasie turnieju "Gra w statki".

Gimnazjum

Klasy I-III w Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej obejrzały film historyczny przedstawiający dzieje walk na naszym terytorium oraz zwiedzały muzeum.

Po powrocie do szkoły uczniów czekały jeszcze inne atrakcje: zajęcia komputerowe, turniej w statki i zajęcia pod hasłem „Misja: Budżet”.