Wspólna inicjatywa na stulecia Lasów Państwowych: Sadzenie Lasu przez myśliwych i młodzież z Woli Gułowskiej.

Wspólna inicjatywa na stulecia Lasów Państwowych:

Sadzenie Lasu przez myśliwych i młodzież z Woli Gułowskiej.

Sadzenie lasu w Leśnictwie Gułów - wyraz troski o polską przyrodę. Inicjatywa Koła Łowieckiego 304 Ryś i młodzieży, jednocząca społeczności w działaniu.

13 kwietnia w  ramach uroczystych obchodów stulecia istnienia Lasów Państwowych, członkowie Koła Łowieckiego 304 "Ryś" oraz młodzież ze Zespołu Szkół im. Gen. F. Kleeberga w Woli Gułowskiej, połączyli siły w celu sadzenia lasu w Leśnictwie Gułów, należącym do Nadleśnictwa Łuków.

Ta doniosła inicjatywa, która zgromadziła przedstawicieli dwóch różnych środowisk - myśliwych i uczniów szkół średnich - stanowi wyraz hołdu dla dziedzictwa Lasów Państwowych oraz manifestacji troski o przyszłość polskiej przyrody.

Pod przewodnictwem doświadczonych leśników, uczestnicy zaangażowali się w proces sadzenia młodych drzew, wkładając serce i wysiłek w to, co stanie się integralną częścią otaczającego nas środowiska naturalnego. To nie tylko symboliczny gest, lecz również praktyczna akcja, mająca na celu zwiększenie powierzchni zadrzewienia oraz promowanie odpowiedzialnego podejścia do ochrony środowiska.

Spotkanie dwóch różnych grup społecznych, jaką są myśliwi i młodzież szkolna, ukazuje siłę współpracy oraz wspólną troskę o wspólne dobro - przyrodę. To także znakomite przykłady edukacji ekologicznej i społecznej, pokazujące, że zaangażowanie i wspólna praca mogą przynieść wymierne korzyści dla otaczającego nas świata. Po posadzeniu drzewek wszyscy posilili się pieczonymi kiełbaskami.