„Laboratoria Przyszłości” na lekcji techniki. Działania praktyczne - montaż obwodów elektrycznych i rysunki schematyczne.

Na zajęciach techniki w lutym uczniowie klasy VI konstruowali gotowe modele/projekty z wykorzystaniem zestawów małego elektronika “Boffin 500” oraz “Construction Box – Electronic Circuits” firmy Betzold zakupionych w ramach projektu “Laboratoria przyszłości”.

Zestawy Boffin zawierają 101 projektów (i więcej), które są łatwe do zestawienia. Z elementów dołączonych do zestawu uczniowie w niewielkich grupach tworzyli określone projekty różnych elektrycznych i elektronicznych obwodów opisanych w instrukcji. Nowością była prezentacja i działania praktyczne nowymi zestawami elektronicznymi “Construction Box – Electronic Circuits, które mają inny zestaw projektów i elementów: płytek, kabelków, silniczków/wiatraczków itp. Zestawy te są mniejsze i bardzo dobrze spełniają swoją rolę w pracy indywidualnej, zawierają również ciekawą formę rysunków schematycznych, których nie ma w poprzednim zestawie.

Zdaniem uczniów praca z zestawami okazała się dużą pomocą edukacyjną, wyjaśniając zasady współdziałania elementów elektronicznych, pokazując im, że technologia może być ciekawa, kreatywna, ale i różnorodna. Działania praktyczne dały również możliwości pracy w grupie oraz konieczność współdziałania podczas rozwiązywania danego problemu technicznego.