„Laboratoria Przyszłości” - Dekorujemy i naprawiamy, czyli jak używamy pistoletu do klejenia na gorąco?

W styczniu/lutym 2024 r. przeprowadzono szereg warsztatów, pogadanek oraz pokazów z zajęć praktycznych dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej, uczniów świetlicy, zajęć rewalidacyjnych i innych zajęć specjalistycznych/indywidualnych dotyczące bezpiecznego wykorzystania pistoletu do klejenia na gorąco w ramach pomocy zakupionych z programu „Laboratoria Przyszłości”. Uczniowie mogli poznać nowoczesną technikę precyzyjnego klejenia i trwałego sklejania ozdób, elementów dekoracyjnych, części garderoby, zabawek itp.

Z racji wygody użytkownika i dostępności sprzętu, klejenie na gorąco znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Uczniowie poznali zasady bezpiecznego użytkowania, brali aktywnie udział w tworzeniu dekoracji i łączeniu różnych materiałów. Zajęcia zostały przeprowadzone we współpracy z nauczycielem techniki – p. Elżbietą Filip