„Dzień Otwarty EKOPRACOWNI dla rodziców”

W czwartek 15 lutego 2024 w szkole odbyło się zebranie z rodzicami, a przy okazji my uczniowie klasy VIIa zorganizowaliśmy  „Dzień Otwarty EKOPRACOWNI dla rodziców”

W tym dniu zainteresowani rodzice mieli możliwość obejrzenia wyremontowanej  pracowni  nr 10, w której odbywają się nasze zajęcia z przedmiotów przyrodniczych. Zaprezentowaliśmy również pomoce dydaktyczne, które wykorzystujemy i będziemy wykorzystywać do realizacji tematów związanych z przyrodą i ekologią. Rodzice mieli okazję obejrzeć i zobaczyć, jak działają nowe sprzęty tj. nowoczesne mikroskopy, stacja pogody, zestawy do badania wody, gleby i powietrza, cyfrowy miernik natężenia dźwięku, konduktometr do pomiaru czystości wody. Żeby było ciekawiej, ustawiliśmy mikroskop cyfrowy, stereoskopowy i przygotowaliśmy różne preparaty. Rodzice mogli zobaczyć pantofelka, a dokładniej Paramecium caudatum, który  jest protistem, pleśń penicillium na owocu z mandarynki i tkanki roślin i zwierząt. Pokazaliśmy również prace naszych kolegów i koleżanek. Były to komórki zwierzęce, DNA, modele atomów.

Ale to nie wszystko… na Dzień Otwarty Ekopracowni zaprosiliśmy „pana” Empiriusza.

Empiriusz to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala w przyjazny, bezpieczny i ekonomiczny sposób realizować podstawę programową nauczania chemii w szkole. Wirtualne Laboratorium Chemiczne Empiriusz zostało zakupione przez naszą szkołę w ramach projektu Laboratorium Przyszłości.

Rodzice, korzystając z gogli VR i kontrolerów, mogli przenieść się w wirtualny świat i zobaczyć, jak my możemy przeprowadzać wirtualne doświadczenia na lekcji chemii. Pozostali w tym czasie mogli obserwować  doświadczenia  na monitorze interaktywnym.

Rodzice zwiedzający naszą nowoczesną ekopracownię wyrażali swoje zadowolenie, że możemy korzystać z tak nowoczesnych pomocy dydaktycznych w szkole.

Dziękujemy Wam Rodzice, że tego dnia byliście z nami J

Uczniowie klasy VIIa