1.jpg1z.jpg2.jpg2z.jpg3.jpg3z.jpg4.jpg4z.jpg5.jpg5z.jpg6.jpg6z.jpg7.jpg7z.jpgvalley1.jpg

Aktualności

Zajęcia muzyczno-taneczne w klasie I

     Uczniowie klasy I mają możliwość uczestniczyć w zajęciach muzyczno-tanecznych,
w ramach których zaspokajają potrzebę ruchową dziecka oraz rozwijają szereg predyspozycji psychofizycznych: spostrzegawczość, pamięć, koordynację wzrokowo-ruchową, szybką reakcję, koncentrację uwagi, orientację w schemacie własnego ciała i przestrzeni.Ćwiczenia taneczne rozwijają również wyobraźnię uczniów, wyrabiają dyscyplinę wewnętrzną, mobilizują do działania, kształcą wrażliwość estetyczną.         
   Podczas zajęć wykorzystywane są różnorodne zabawy rytmiczno-muzyczne,które wyrabiają w dzieciach poczucie rytmu. Jest to podstawa to dalszej pracy w nauczaniu kroków podstawowych i tworzeniu całego układu tańca.    
  Piosenki, zabawy przy muzyce, tańce oraz próby gry na instrumentachperkusyjnych są to formy, z którymi uczniowie mieli możliwość spotkać się biorąc udział w zajęciach. Swoje talenty mogli zaprezentować podczas występów na apelach szkolnych.

 

Joomla templates by a4joomla