„Dziady” – arcydramat Mickiewicza

Katolicki Teatr Edukacji zaprosił nas 9 stycznia do Ryk do sali widowiskowej na spektakl „Dziady” część II – z zaproszenia skorzystali uczniowie klas VIII i VIIb. Uczniowie obejrzeli zrealizowane z dbałością o słowo widowisko teatralne oparte na obyczajach, pieśniach i tradycji. Dramat naszego wieszcza został zagrany tradycyjne, ale też uzupełniony nowoczesną multimedialną oprawą, wywierając na oglądających ogromne wrażenie. Widowisko trwało ponad godzinę, a gra aktorów, ich niezwykły ruch sceniczny, mimika, gesty oraz dbałość o wypowiadane słowa sprawiły, że spektakl na długo pozostanie w pamięci uczniów i nauczycieli.