Zajęcia laboratoryjne w klasie trzeciej

Dlaczego balon  przyciąga kawałki papierków lub włosy? Dlaczego płomień świecy gaśnie pod słoikiem? Na te i inne pytania uczniowie klasy trzeciej uzyskują odpowiedzi na zajęciach laboratoryjnych. Zajęcia prowadzone  są w formie warsztatów  i umożliwiają poznanie  zjawisk przyrodniczych poprzez eksperymentowanie. Na zajęciach uczniowie uczą się bezpiecznie przeprowadzać doświadczenia, obserwują ich przebieg i  wyciągają wnioski. Zgłębili już tajemnice przyrody skrywane pod lupą i mikroskopem. Badali właściwości i skład powietrza. Przekonali się, że w naszej żywności jest dużo niezdrowych składników chemicznych. Z zaciekawieniem i z zachwytem przeprowadzali  doświadczenia  z optyki i akustyki. Przed uczniami jeszcze wiele ciekawych i fascynujących eksperymentów.