„Maleńka przyszła miłość…”

Okres Bożego Narodzenia daje nam szczególną możliwość do większej wzajemnej życzliwości, w tym czasie zapominamy o wszelkich sporach i zmartwieniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter świąt, uczniowie przygotowali jasełka pt. „Maleńka przyszła miłość…”

20 grudnia 2023 roku wszystkie klasy wraz z wychowawcami zebrały się na sali gimnastycznej, gdzie odbyło się przedstawienie. Piękna scenografia oraz wspólne śpiewanie kolęd wprowadziło zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali zaś młodzi aktorzy i muzycy.

Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Józefa i Maryi poszukujących noclegu. Jednakże przedstawiony spektakl nie był tradycyjnymi jasełkami. Widzowie w drugiej części spektaklu udali się do „Bramy do NIEBA”, przed którą czekał na nich św. Piotr oraz rozmowa z nim na temat ich życia na Ziemi. Do nieba chciało wejść wiele osób: nauczycielka, ksiądz, zakonnica, uczeń, człowiek ubogi, biznesmen, pielęgniarka, ale niestety nikomu się nie udało. Scena ta była bardzo humorystyczna, ale także wywołująca refleksje publiczności nad własnym życiem. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów zaowocowało gromkimi brawami i poruszeniem widzów. Kolejny raz dzieci miały możliwość zaprezentowania swoich zdolności teatralnych oraz poznania bożonarodzeniowych tradycji. Na zakończenie Pan Dyrektor złożył świąteczne życzenia wszystkim zgromadzonym.