Zajęcia teatralne

Od kilku lat w naszej szkole w ramach zajęć dodatkowych prowadzone są zajęcia teatralne. W obecnym roku szkolnym tymi zajęciami objęci zostali uczniowie klasy szóstej.

Zajęcia służą rozwijaniu uzdolnień uczniów. Tu uczniowie zapoznają się z warsztatem pracy aktora, wykonują ćwiczenia artykulacyjne, krasomówcze i oddechowe. Tworzą scenki dramowe, pantomimiczne, teatr kukiełek i przygotowują się do występów artystycznych, które później prezentują na forum szkoły.

Członkowie koła teatralnego włączają się w akcje ogólnopolskie i szkolne. Brali udział w akcjach Narodowe Czytanie, Dni Głośnego Czytania i na bieżąco uczestniczą w działaniu innowacyjnym pt. „Przerwa z książką”. W klasie szóstej są tacy, którzy każda wolną chwilę spędzają na czytaniu książek.