Rajd rowerowy klasy VI b

W ostatnim tygodniu roku szkolnego klasa VI B pod opieką wychowawcy, p. Danuty Królik oraz p. Elżbiety Filip, udała się na rajd rowerowy. Pierwszym przystankiem było Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej – uczniowie zostali zapoznani z historią domu, w którym urodził się nasz słynny noblista, ale także z dorobkiem i rzeczami osobistymi pisarza. Kolejnym punktem była gra terenowa, w której uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu powieści „W pustyni i w puszczy”, ale także kreatywności i zręcznością. Kolejnym punktem było ognisko w gościnnych progach Państwa Ochników w Okrzei – było ognisko, lody i słodkości ale także czas na zabawę. W drodze powrotnej uczniowie wdrapali się także na Kopiec Sienkiewicza. Pogoda dopisała, humory także, a nawet dystans ponad trzydziestu kilometrów nie sprawił uczniom większych trudności. Uczniowie zgodnie przyznali iż był to bardzo udany rajd, na pewno też nie ostatni.