Innowacja matematyczna

„Z matematyką, na co dzień –

Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki”.

Projekt edukacyjny stworzony przez Grupę MAC S.A, realizowany przez zespół nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej.

W bieżącym roku szkolnym uczniowie edukacji wczesnoszkolnej brali udział w innowacyjnym projekcie matematycznym „ Z matematyką, na co dzień - Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki”. Projekt jest zgodny z podstawą programową oraz kierunkami polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2022/2023.

Co? Jak? Dlaczego? - uczniowie zgłębiając świat matematyki starali się znaleźć odpowiedź na nurtujące ich pytania, podnosili swoje kompetencje matematyczne i rozwijali zainteresowania matematyką poprzez wykonywanie zadań metodą projektu. „Młodzi Badacze Matematyki” mieli możliwość zauważenia wszechstronnego zastosowania matematyki w życiu codziennym i jej obecności w każdej dziedzinie życia poprzez realizację działań z poszczególnych modułów: „Matematyka na drodze”; „Matematyka u krawca”; „Matematyka na święta”; „Matematyka w muzyce”; „Matematyka w architekturze”; „Matematyka w kinie”; „Matematyka w ZOO”; „Matematyka w parku”. Uczniowie w sposób kreatywny i praktyczny uczyli się wykorzystania możliwości, jakie daje matematyka i zastosowania zdobytej wiedzy w życiu codziennym.

Praca metodą projektu nad poszczególnymi modułami sprawiła uczniom dużo radości, oprócz nabywania wiodących kompetencji kluczowych: kompetencji matematycznych i naukowo-technicznych, rozwijali także inne ważne umiejętności takie jak: praca zespołowa, umiejętność komunikowania się i uczenia się, kreatywność, aktywność poznawcza, poczucie własnej wartości i odpowiedzialności nie tylko za swoje dokonania, ale i efekty pracy całego zespołu.

Po zakończeniu projektu wszyscy uczniowie edukacji wczesnoszkolnej otrzymali dyplomy uczestnictwa w projekcie a ich nauczyciele, z którymi wybrali się w „niezwykłą podróż do świata matematyki” i którzy pomogli im w rozwijaniu pasji i zainteresowań z tej dziedziny, otrzymali certyfikaty uczestnictwa.

Zapraszamy do fotorelacji: