1.jpg1z.jpg2.jpg2z.jpg3.jpg3z.jpg4.jpg4z.jpg5.jpg5z.jpg6.jpg6z.jpg7.jpg7z.jpgvalley1.jpg

Aktualności

Wieczór z filmem i książką

     12 maja klasa siódma po raz kolejny zorganizowała sobie wieczór z dobrym filmem i ciekawą książką.

         Pani Hanna Fotyga, będąca obok wychowawczyni opiekunką młodzieży, zaproponowała uczniom książkę hiszpańskiego pisarza Jordi Sierra i Fabra. „36 pytań, by cię poznać. 4 minuty, by pokochać” – to wspaniale napisana, z dużą lekkością i wciągającą fabułą powieść o miłości, oddaniu i problemach nastolatków.

      Tym razem siódmoklasiści obejrzeli obraz Johna Hughesa „Klub winowajców” – to interesująca i poruszająca historia grupa uczniów pochodzących z różnych środowisk, którzy w ramach kary muszą spędzić sobotę w szkole. Każdy z tej piątki uczniów to inna, mocna osobowość: dziwaczka Allison, mózgowiec Brian, kryminalista John, królowa piękności Claire i zapaśnik Andy – na początku milczą, ale później z nudów zaczynają ze sobą rozmawiać i odkrywają, że ponad podziałami są do siebie podobni. Ciekawy dobór postaci uzupełnia wartka akcja i ciekawe dialogi. Po filmie rozgorzała dyskusja na jego temat.

Joomla templates by a4joomla