1.jpg1z.jpg2.jpg2z.jpg3.jpg3z.jpg4.jpg4z.jpg5.jpg5z.jpg6.jpg6z.jpg7.jpg7z.jpgvalley1.jpg

Aktualności

„ Jedziemy na wycieczkę… „

   

 W środę 10 maja 2023 r. odbyła się jednodniowa wycieczka do Warszawy. Pojechała na nią klasa IV i V wraz z wychowawcami i opiekunem: p. E. Jazurek, p. A. Pietruszką i p. E. Kryczką. 

      Wyjechaliśmy autobusem o godzinie siódmej trzydzieści sprzed budynku naszej szkoły. Jechaliśmy około półtorej godziny. Naszym pierwszym przystankiem były Łazienki Królewskie, w których uczestniczyliśmy w warsztatach pt. “ Wehikuł czasu”   prowadzonych przez przewodników. Spacer szlakiem wodnej architektury oraz zegarów słonecznych, a także wyprawą  tropem łazienkowskiej fauny pozwoliły  nam  jeszcze lepiej zgłębić zabytkowe ogrody Łazienek Królewskich. Ponadto dowiedzieliśmy się m.in. jakie zwierzęta posiadał król August Poniatowski, ile wynosił obszar jego posiadłości, jakie owoce lubił i uprawiał oraz wiele innych ciekawych informacji. 

      Kolejny punkt zwiedzania to Stadion Narodowy, tam zrobiliśmy sobie krótki spacer podziwiając potężną budowlę i ciesząc się piękną słoneczną pogodą. Następnym miejscem jakie zwiedziliśmy to Centrum Nauki Kopernik, mogliśmy tam poznać tajemnice otaczającego nas świata. Mogliśmy wszystko dotknąć oraz zbadać, jak działają tajemnicze eksperymenty. Wielką zabawą, ale i nauką były przeprowadzone eksperymenty. Ostatnim już punktem wycieczki było Centrum Handlowe Złote Tarasy oraz kino. Na koniec z popcornem w ręku udaliśmy się na bajkę „ Kot w butach: Ostatnie życzenie”, która wywołała na naszych twarzach dużo uśmiechu oraz pokazała, że w życiu nie liczę się tylko „ja”, ale „my”.  

     Czas wycieczki dobiegł końca i wyruszyliśmy w drogę powrotną, którą wypełniły dyskusje, wspólne śpiewanie piosenek, podziwianie piękna mijanych miejsc. 

     Na pamiątkę pozostaną zdjęcia, filmik i wspomnienia.

 Uczniowie klasy IV i V.

 https://drive.google.com/file/d/1Je1DAPWIty-oNTdsY4PnR3uB4js-odiG/view

Joomla templates by a4joomla