1.jpg1z.jpg2.jpg2z.jpg3.jpg3z.jpg4.jpg4z.jpg5.jpg5z.jpg6.jpg6z.jpg7.jpg7z.jpgvalley1.jpg

Aktualności

,,Moja Twoja Nasza Biblioteka!”

     ,,Moja Twoja Nasza Biblioteka!” to hasło XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek zainicjowanego w 2004 r. przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Tydzień ten rozpoczęliśmy 8 maja Dniem Bibliotekarza.

     Wraz z uczniami klas II-IV z grupy teatralnej ,,Talia” prowadzonej przez koleżankę Zofię Kozłowską z Filii Biblioteki Publicznej w Woli Gułowskiej uczestniczyliśmy w spotkaniu wszystkich bibliotekarzy z powiatu łukowskiego. Grupa wystąpiła z przedstawieniem ,,Słowik i róże” oraz prozą ludową recytowaną gwarą. Występ był nagrodzony ogromnymi brawami i dyplomami. Wszyscy uczestnicy spotkania skosztowali  okolicznościowego tortu z logo tegorocznego tygodnia bibliotek.


     Korytarze szkoły były ozdobione kolorowymi napisami, które wszystkim kojarzą się z biblioteką: książka, czytelnia, pisarz, poeta, dramat…


    Dekorację uzupełniały myśli, cytaty i aforyzmy o książkach, czytaniu i bibliotece.

  

     W tych dniach nasza biblioteką odwiedziły przedszkolaki, poznały jej układ i zbiory.

     W klasie I wraz z wychowawczynią zorganizowałyśmy konkurs na okładkę do książki.

Wszystkie te inicjatywy miały na celu promocję książek i czytania. 

Joomla templates by a4joomla