LEKTURY, KTÓRE MOŻESZ ZAWSZE MIEĆ PRZY SOBIE!

Biblioteka szkolna proponuje uczniom i rodzicom na czas ferii dostępne i przyjazne zasoby edukacyjne. Poniżej znajduje się wybór bibliotek cyfrowych i innych źródeł darmowych ebooków oraz audiobooków. Można korzystać z podanych serwisów na komputerze, smartfonie, tablecie i czytniku.

WolneLektury.pl

Znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur.

Lektury.gov.pl

Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami.

ChmuraCzytania.pl

Chmura Czytania zawiera ciekawe książki polskich i zagranicznych autorów. Nie wymaga logowania.

iCzytam.pl

Serwis iCzytam.pl oferuje kilkadziesiąt darmowych książek online i audiobooków podzielonych na grupy wiekowe: 2-5 lat, 6-9 lat i ponad 9 lat.

Audiobooki

Polska-Poezja.pl

Serwis oferuje klasykę polskiej poezji czytaną przez znanych polskich aktorów. Za darmo, w serwisie YouTube.

Audio-Bajki.pl

Nagrania bajek dostępne za darmo w serwisie YouTube.

Bajkowisko.pl

Serwis oferuje wiele nagrań bajek i audiobooków dla dzieci. Na stronie można za darmo przesłuchać 3 bajki, reszta dostępna jest na kanale YouTube.

Polskie Radio Dzieciom

Zarejestrowane audycje radiowe dla dzieci, zgrupowane w kilku kategoriach: Bajkowy kącik, Opowieści ludów świata, Wieczorne pogaduchy, Słuchowisko, Książki do poduchy. Wszystko bezpłatnie i bez konieczności  logowania.