Międzynarodowa edycja VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie.- podsumowanie

W październiku 2021 r. nasza szkoła wraz z 1867 placówkami z Polski i świata wzięła udział w biciu rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie to odbyło się w ramach Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Honorowy patronat nad akcją objęli: Lubuski Kurator Oświaty – Ewa Rawa, Ośrodek Rozwoju Edukacji, Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą.

Dzięki zaangażowaniu szkolnych społeczności został ustanowiony NOWY REKORD w liczbie osób czytających na przerwie i wyniósł on 377586 OSÓB!

Podsumowując, do akcji zgłosiło się aż 1867 placówek z Polski i 15 innych państw.  Czytano w każdym zakątku naszego kraju. Okazało się, że czytanie stanowi element łączący narody. Rekord bili również uczniowie w szkołach we Francji, Irlandii i na Litwie, w Belgii, USA i na Ukrainie oraz w Grecji i Szkocji. Przerwa odbyła się też w Czechach, Egipcie, Austrii, Rumunii, Niemczech, Serbii i Turcji. Liczby są ważne, ale dopiero wkład uczniów i nauczycieli doprowadził do rekordowego finału.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy! Chcemy podkreślić, że z każdego czytającego ucznia jesteśmy niezmiernie dumni i wdzięczni za każdego wspierającego akcję nauczyciela!