Szkolne święto matematyki

14 marca przypada święto dobrze znanej LICZBY Π.

W związku z tym, odbędzie się w naszej szkole szereg konkursów powiązanych z tą liczbą.

Zachęcam wszystkich do aktywnego włączenia się w świętowanie!

Każdy może wziąć udział w dowolnej liczbie konkursów, nie ma ograniczeń co do liczby uczestników biorących udział w poszczególnych konkursach.

Wydarzenie

Konkurs techniczny
"SYLABA PI"

Do 08.03.2022r.

Prace konkursową należy przekazać do pani Justyny Gajowy najpóźniej 8.03.2022r. (wtorek)

W przypadku nauczania zdalnego po 28.02.2022r. pracę należy przesyłać poprzez platformę Teams w formie zdjęcia, w zadaniu oznaczonym  „Sylaba-Pi”. Wymagane jest przesłanie dwóch zdjęć. Na jednym zdjęciu wykonawca wraz ze swoją pracą, na drugim zdjęciu sama praca. Prace przesłane bez zdjęcia wykonawcy nie będą oceniane.

Uczniowie klas 1-3 pracę mogą przekazać wychowawcom.

Zadaniem uczestników jest wykonanie pracy o tematyce związanej z sylabą pi. Szukamy skojarzeń dla 3 wyrazów zawierających sylabę pi.

Np.

pingwin- piła- pi

pies- pije- picie

pingwin- pielęgnuje- pisklę

sypialnia- piżama-pies

Znalezione skojarzenia przedstawiamy w postaci graficznej na plakacie.

Pracę należy wykonać w formacie A3 dowolną techniką.

Na odwrocie plakatu zapisujemy skojarzone słowa.

Przy ocenie prac konkursowych komisja będzie brała pod uwagę:

• Zgodność pracy z tematem konkursu.

• Estetykę wykonania.

• Oryginalność i pomysłowość.

·   Ciekawy dobór skojarzeń wyrazów zawierających sylabę pi.

„KREATYWNA-PI” Konkurs na ciekawe ozdobienie litery Pi przy użyciu haftu matematycznego.

Do 08.03.2021

Prace konkursową należy przekazać pani Justyny Gajowy najpóźniej 8.03.2022r. (wtorek)

W przypadku nauczania zdalnego po 28.02.2022r. pracę należy przesyłać poprzez platformę Teams w formie zdjęcia, w zadaniu oznaczonym  „KREATYWNA-PI”. Wymagane jest przesłanie dwóch zdjęć. Na jednym zdjęciu wykonawca wraz ze swoją pracą, na drugim zdjęciu sama praca.

Uczniowie klas 1-3 pracę mogą przekazać wychowawcom.

Zadaniem uczestników jest wykonanie pracy techniką haftu matematycznego. Do wykonania tej pracy można użyć Szablonu litery pi (dostępnego w załączniku do poniższego regulaminu) lub stworzyć swój szablon.

Haft matematyczny polega na wyhaftowaniu wzoru- litery pi na kartce A5 przy użyciu nici. W załączniku nr 1 do niniejszego regulaminu znajduje się przykładowy szablon, instrukcja jak wykonać haft matematyczny.

Przy ocenie prac konkursowych komisja będzie brała pod uwagę:

• Zgodność pracy z tematem konkursu.

• Estetykę i dokładność wykonania.

Konkurs „CIEKAWSKIE-PI”

Do 08.03.2022

W przypadku nauczania zdalnego po 28.02.2022r. Prace konkursową należy przesłać poprzez platformę Teams w formie zdjęcia, w zadaniu oznaczonym  „CIEKAWSKIE-PI”.

Uczniowie klas 1-3 pracę mogą przekazać wychowawcom.

Zadaniem  uczestników jest wykonanie plakatu w formacie A2 techniką dowolną, na którym przedstawione będą dane związane  z liczbą pi między innymi:

-jaką ma inną nazwę?

-jakie ma rozwinięcie dziesiętne?

-dlaczego jest taka sławna?

-dlaczego obchodzimy jej święto w marcu?

-skąd się wzięła, ile ma lat?

-z jakim działem matematyki jest powiązana?

- inne ciekawostki o liczbie pi.

Przy ocenie prac konkursowych komisja będzie brała pod uwagę:

• Zgodność pracy z tematem konkursu

• Estetykę wykonania

Konkurs wiedzy. „PI-EKSPERT”

14 marca 2022 roku o godzinie 17:00 poprzez platformę Teams.

Do konkursu można zgłosić się do 11 marca 2022 poprzez dziennik elektroniczny wysyłając wiadomość zatytułowaną "Pi-ekspert" do Pani lub osobiście.

Zadaniem uczestników będzie rozwiązanie testu na czas i udzielenie jak największej liczby poprawnych odpowiedzi na pytania związane z liczbą pi oraz matematyką.