Propozycje czytelnicze dostępne w bibliotece szkolnej

Agnieszka Antosiewicz „Mądre bajki”

„Mądre bajki" to zbiór opowiadań i najpiękniejszych bajek dla młodszych dzieci, które przekazują ważne wartości, prawdy i zasady oraz uczą tego, co w życiu najistotniejsze.

Autorka skupiła się przede wszystkim na tym, aby dzieci z jej książeczki mogły dowiedzieć się nieco więcej o przyjaźni, sile miłości, tolerancji, akceptacji, zrozumieniu dla innych, wierze w siebie i wartości, jaką niesie za sobą rodzina. To również okazja do konfrontacji z niełatwymi sprawami, takimi jak niesprawiedliwość i krzywda. Każda historia została napisana prostym i przystępnym językiem, jednocześnie doskonale przekazując wartość, która za nią stoi. „Mądre bajki" to pozycja, która z pewnością zainteresuje każdego malucha również swoimi barwnymi ilustracjami. Oddziałują one na wyobraźnię, pobudzają i sprawiają, że wszystko nabiera jeszcze ciekawszej formy.

Brandon Mull „Pięć Królestw”

"Pięć królestw" to kolejna po bestsellerowym "Baśnioborze" i "Pozaświatowcach" pełna akcji seria książek dla młodzieży. Bohaterem serii jest nastoletni Cole Randolph, który w Helloween wybrał się z przyjaciółmi do nawiedzonego domu. Zamiast dobrej zabawy z dreszczykiem, chłopiec wraz z przyjaciółmi wpadł w niezłe tarapaty. Nastolatkowie trafili do dziwnej krainy zwanej Obrzeża Sambrii, gdzie jawa miesza się ze snem, a magia z tym, co rzeczywiste. Na domiar złego, w wyniku nieszczęśliwego wypadku, młodzież zostaje rozdzielona. Przyjaciele Cole'a trafiają w bardzo nieprzyjemne miejsce, a wiedziony wyrzutami sumienia chłopak zrobi wszystko, by wydostać znajomych z kłopotów, w które za jego sprawą wpadli.

Danuta Sterna „Ocenianie kształtujące w praktyce”

"Ocenianie kształtujące w praktyce" Danuty Sterny to książka, która w sposób ciekawy i praktyczny prowadzi nauczycieli przez kolejne fazy wprowadzania oceniania kształtującego do swojej pracy. Prezentuje doświadczenia polskich nauczycieli różnych przedmiotów ze wszystkich typów szkół.