W hołdzie poległym!

11 listopada to data o szczególnym znaczeniu dla Polski i Polaków. To data upamiętniająca dzień odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości. 11-go listopada 1918 roku, po 123 latach niewoli, Polska wróciła na mapę świata. Obowiązkiem młodego pokolenia Polaków jest pielęgnowanie pamięci o naszych przodkach, którym zawdzięczamy wolność. Dlatego dzisiaj, przepełnieni głębokim uczuciem patriotyzmu, składamy hołd naszej Ojczyźnie i tym, którzy dla niej poświęcili swoje życie.

Dnia 12 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel przygotowany przez wychowawców, Anetę Pietruszkę i Danutę Królik oraz uczniów klasy 5 i 6 szkoły podstawowej. Osią przedstawienia była rozmowa, którą młodzież prowadziła w czasie tworzenia wystawy na temat Święta Niepodległości. Uczniowie w trakcie przedstawienia umieszczali na gazetce wszystko to co kojarzy im się z Polską i patriotyzmem, a więc flagę, godło, oraz napisy: 123 lata niewoli, rozbiory, Mazurek Dąbrowskiego powstanie listopadowe i styczniowe, odwaga i poświęcenie. Uczniowie przekonywali swoich kolegów i koleżanki, że świętowanie rocznic ma sens i na koniec zaprezentowali wystawę, którą stworzyli w trakcie przedstawienia.

W trakcie przedstawienia wykorzystano teksty literackie zostały, prezentację multimedialną, oprawy muzycznej dokonał Zespół muzyczny pod wodzą pana Mariusza Gajdy. Dekoracją zajęła się pani Joanna Witosław. Przedstawienie zakończyło wspólne odśpiewanie znanej z programu telewizyjnego piosenki „Kocham Cię, Polsko!”