„ICH OSTATNI BÓJ”

Minęły już 82 lata od wydarzeń, które miały miejsce w dniach od 3 do 5 października 1939 roku. Pod Kockiem i Wolą Gułowską Samodzielna Grupa Operacyjna „Polesie” dowodzona przez gen. Franciszka Kleeberga pokonała oddziały Wehrmachtu. Dziś wspominamy te wydarzenia i oddajemy hołd ich bohaterom – Żołnierzom SGO Polesie i ich Dowódcy.

Tegoroczna rocznica bitwy w edukacji wczesnoszkolnej miała wyjątkową oprawę. Złożyło się na nią kilka bardzo ciekawych działań. Nasi uczniowie:

• wzięli udział w inscenizacji patriotycznej „Kto ty jesteś?” przygotowanej przez Dom Kultury w Woli Gułowskiej,
  • udali się na miejscowy cmentarz, zapalili znicze na mogiłach żołnierzy i z powagą słuchali opowiadania nauczycieli o tamtych dniach,
  • uczestniczyli w warsztatach historycznych,
  • zwiedzali Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków.