MAM TALENT

5 czerwca w naszej szkole mało miejsce niezwykłe wydarzenie, był to pierwszy szkolny przegląd „Mam Talent”. Szkolny dzień talentów jest wyjątkowym dniem, który pozwala uczniom zaprezentować swoje umiejętności i pasje przed całą społecznością szkolną. To wydarzenie, które celebrowane jest z dużym entuzjazmem przez uczniów, nauczycieli oraz rodziców.

W tym dniu uczniowie mają okazję zaprezentować swoje talenty w różnorodnych dziedzinach, takich jak śpiew, taniec, sztuka, sport czy nauka. Każdy uczestnik ma szansę zabłysnąć i pokazać, czym naprawdę się interesuje i czym się zajmuje poza szkolną ławką.

Podczas pierwszego przeglądu „Mam Talent”:

• grupa Maluchów zaprezentowała się w układzie tanecznym do piosenki „Żabie kroki”,
  • grupa Starszaków zaśpiewała piosenkę pt. „Mama, tata, najpiękniejsze słowa świata”,
  • dzieci z zerówki zaśpiewały piosenkę pt. „Dla was”,
  • uczennice klasy VI  zaśpiewały piosenkę pt. „Dzięki, że jesteś” oraz zatańczyły do piosenki „Genzie-Genziara,
  • uczennice klasy I i II zaprezentowały „Taniec motyli”,
  • uczennica klasy III, Jagoda Niewiarowska, oczarowała nas grą na flecie, a dodatkowo, w duecie ze swoją siostrą Magdą, zaśpiewała piosenkę Zbigniewa Wodeckiego pt. „Pszczółka Maja” w wersji angielsko-niemieckiej,
  • uczniowie klasy VI z Koła Teatralnego przedstawili nam scenkę teatralną pt. „W cukierni”,
  • uczennice klasy VII Aleksandra Chmiel, Maja Galec i Julia Mioduchowska zaśpiewały piosenkę pt.  „Go-Solo” w mixie angielsko-niemieckim,
  • Maja Abramczyk zaśpiewała piosenkę pt. „Maya Dance”, a towarzyszyły jej uczennice klasy I w układzie tanecznym,
  • Natalia Wiater zaśpiewała piosenkę Roksany Węgiel pt. „Żyj”,
  • uczniowie klasy IV zaprosili nas do wysłuchania piosenki pt. „Przepisowy ruch drogowy”,
  • Zespół Wokalny zaśpiewał dwa utwory pt. „Bo rodzina to rodzina” oraz „Pełny luz”,
  • jako ostatnia zaprezentowała się grupa taneczna SKS w układzie do piosenki Cleo pt. „Dom”.

Oprócz występów na scenie zgromadzeni widzowie mogli podziwiać nasze szkolne talenty na stoiskach: z Empiriuszm, z ekopracowni, z laboratoriów przyszłości, z druku 3D, z robotyki oraz różne prace plastyczne. Na zakończenie wręczono nagrody w konkursie „Młodzi Inżynierowie Wyścig Umysłów”.

Dzień talentów to nie tylko czas na prezentację własnych umiejętności, ale także okazja do wspólnego świętowania i wspierania siebie nawzajem, to doskonała okazja do integracji społeczności szkolnej i wspólnego spędzenia czasu, ciesząc się talentami i pasjami swoich kolegów i koleżanek. Dzień talentów pozwala uczniom poczuć się docenionymi i zauważonymi za to, co potrafią robić najlepiej. Warto więc celebrować takie spotkania, aby dać uczniom możliwość wyrażenia siebie i podzielenia się swoimi umiejętnościami z innymi. Jest to niezapomniana okazja do budowania pewności siebie i rozwijania pasji przez całą społeczność szkolną.