1.jpg1z.jpg2.jpg2z.jpg3.jpg3z.jpg4.jpg4z.jpg5.jpg5z.jpg6.jpg6z.jpg7.jpg7z.jpgvalley1.jpg

KONCERT DLA NIEPODLEGŁEJ

Spośród słów używanych nieczęsto,

tłumnie dzisiaj na place wybiegło

 słowo piękne, jak honor i męstwo,

słowo, które brzmi – niepodległość.                                                                                                                                                         Marcin Wolski

 

       14 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty koncert z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.  Rozpoczęliśmy go niecodzienni, ponieważ wspólnym odtańczeniem Poloneza. Przez szkolne korytarze ruszył korowód uczniów i nauczycieli, którzy zgodnie tańczyli w rytm najsłynniejszej w ostatnich latach melodii Poloneza Wojciecha Kilara. Ponieważ trudno było nam się rozstać z tańcem, dlatego koncert również rozpoczęliśmy trzema tańcami, które zaprezentowali nam najmłodsi uczniowie szkoły.  A potem… popłynęły już słowa wielu piosenek i pieśni żołnierskich przeplatanych poezją według scenariusza pań Anny.Kozak i Agnieszki Wójtowicz i  w wykonaniu naszych uczniów.

      Ostatnim elementem naszego koncertu było wręczenie nagród i dyplomów uczestnikom konkurów historycznego i plastycznego.

      Niepodległość to słowo szczególnie drogie sercu każdego Polaka – dzięki emocjom, jakich mogliśmy doświadczyć podczas koncert, od dziś będzie ono również drogie każdemu naszemu uczniowi.

 

 

 

Joomla templates by a4joomla