„Popołudnie z Harrym Potterem”

Dlaczego warto czytać? Czy czytanie książek w języku obcym jest trudne? Czy tak samo odbieramy książki w języku obcym jak w języku polskim?  Na te pytania próbowali znaleźć odpowiedź uczniowie gimnazjum podczas „Popołudnia z Harrym Potterem w różnych językach”.

Spotkanie czytelnicze zorganizowali nauczyciele języków obcych. W czwartkowe popołudnie (24.11.2016r.) odbyło się wspólne czytanie fragmentów dwóch książek o Harrym Potterze: „Harry Potter i kamień filozoficzny” wydanie w języku niemieckim oraz „Harry Potter i komnata tajemnic” – w języku angielskim. Uczniowie mieli możliwość wykorzystania swojej wiedzy z języków obcych w praktyce poprzez kontakt z literaturą piękną właśnie w tych językach. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej, „czytelniczej”  atmosferze.

Uczniowie wyrazili chęć wzięcia udziału w następnych tego typu warsztatach czytelniczych, zaproponowali książki, które chętnie by przeczytali w języku angielskim i niemieckim. Więc już dziś zapraszamy wszystkich zainteresowanych na następne spotkanie czytelnicze w II semestrze.