„Pokój” – spektakl profilaktyczny

Wielokrotnie uczniowie naszej szkoły mieli możliwość oglądania różnych przedstawień profilaktycznych przygotowywanych przez profesjonalne grupy teatralne, które zawitały do naszej szkoły. Nasi uczniowie są równie zdolni, dlatego też 23 listopada Samorząd Uczniowski przygotował przedstawienie profilaktyczne „Pokójbyły to krótkie scenki rodzajowe przygotowane przez uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Widzami byli wszyscy uczniowie naszej szkoły, od przedszkolaków po gimnazjalistów.

Przedstawione  sytuacje i problemy mogły dotyczyć każdego z uczniów. Jedne z nich kończyły się dobrze, do innych zakończenie uczeń mógł dopisać sobie sam. Wszystkie z pewnością skłaniały do refleksji nad tym, czy może nie jesteśmy tymi, którzy cenią przyjaciół tylko przez pryzmat pieniędzy i posiadanych rzeczy,. a może jest w nas mocna i godna naśladowania postawa osoby, która umie odmówić alkoholu i przeciwstawić się presji kolegów?, może w końcu jest wśród nas ktoś, kto potrzebuje pomocy, bo jest smutny, bo ma przykrą sytuację rodzinną, a może czuje się samotny i nie ma przyjaciół? „Pokój” to pewnego rodzaju lustro, w którym mógł się przejrzeć każdy uczeń, mógł spróbować je przemyśleć i  dokonać właściwych zmian i posunięć w swoim życiu.

„O profilaktyce słów kilka” – przedstawienie klasy IV

„Niezgodne rodzeństwo” – w wykonaniu klasy V

„Biedna koleżanka” – scenka klasy VI

„Nielubiana koleżanka” – klasa I gimnazjum

„Impreza” – w wykonaniu uczniów klasy II gimnazjum

„Rodzinna kłótnia” – scenka klasy III gimnazjum

Po przedstawieniu rozstrzygnięty został konkurs na najlepszy plakat o tematyce profilaktycznej. Zwycięzcą zostali… wszyscy uczniowie. Każda praca zachwycała kolorami wykonaniem oraz ciekawym ujęciem tematu.