Europejski Tydzień Sportu

Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej i jest obchodzony we wszystkich państwach Unii Europejskiej (od 2015 roku).        W tym roku obchodzony będzie w dniach od 10 do 17 września.

To ogólnoeuropejskie wydarzenie powstało z myślą o wszystkich obywatelach, bez względu na wiek, pochodzenie, poziom sprawności i realizowane jest pod hasłem #BeActive (Bądź Aktywny). Inicjatywa ma na celu wspieranie rozwoju sportu na poziomie najbliższym obywatelowi.

W ramach tych założeń nasza szkoła   przygotowała  dla naszych uczniów  wiele atrakcji. Wśród nich są stare i nowe zabawy podwórkowe. Niektóre          z propozycji nie są znane młodzieży, dlatego też nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali specjalną gazetkę na tablicy przy holu. Wszyscy zainteresowani będą mogli zobaczyć na czym polega gra w klasy, gumę czy kapsle itp.

Zapraszamy do zapoznanie się z treścią gazetki i oczywiście do wspólnej zabawy.