1.jpg1z.jpg2.jpg2z.jpg3.jpg3z.jpg4.jpg4z.jpg5.jpg5z.jpg6.jpg6z.jpg7.jpg7z.jpgvalley1.jpg

Aktualności

KONKURSY JĘZYKOWE W NASZEJ SZKOLE

     20 kwietnie br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Z powodu ograniczeń pandemicznych tegoroczny konkurs odbył się w formie zdalnej. Uczniowie startowali w trzech grupach wiekowych:

  • Kittens (dla klas III – IV),
  • Bunnies (dla klas V-VI)
  • Ducks (VII – VIII). 

     W kategorii Kittens naszą szkołę reprezentowali: Michał Królik (kl. IVa) oraz Krystian Ochnik (kl. IVb). W kategorii Bunnies naszą szkołę reprezentowali: Julia Abramczyk, Alicja Maciejewska oraz Mateusz Walaszek z klasy VI. W kategorii Ducks – Ilaria Ziarek i Adam Królik z klasy VIIa.

     Każda kategoria wiekowa to inne wymagania i inna lektura. W tym roku obowiązujące lektury to m. in.: „Sleeping Beauty”, „Ali Baba” oraz „Mysterious Island”. Każda grupa miała również przygotować się do tzw. „Trzech pytań gratis”, które w tym roku obejmowały wiedzę z zakresu poznawanych w szkole podstawowej czasów teraźniejszych i przeszłych. Na wyniki należy poczekać do 2 miesięcy.

    Pod koniec marca obył się również Szkolny Konkurs Wiedzy z Języka Angielskiego i Języka Niemieckiego. W kategorii klas IV – VI uczniowie rozwiązywali test on-line z zakresu leksyki, gramatyki, komunikacji oraz znajomości kultury krajów anglojęzycznych. Dodatkowo pojawiło się kilka pytań z zakresu znajomości kultury krajów niemieckojęzycznych. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

  • I miejsce – Mateusz Walaszek, klasa VI
  • II miejsce – Alicja Maciejewska , klasa VI
  • III miejsce – Krystian Ochnik z klasy IVb oraz Michał Królik z klasy IVa

    W kategorii klas VII – VIII uczniowie rozwiązywali dwa testy on-line z j. angielskiego i j. niemieckiego z zakresu leksyki, gramatyki, komunikacji oraz znajomości kultury krajów anglojęzycznych  i niemieckojęzycznych. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

  • I miejsce  – Jakub Walaszek, klasa VIII
  • II miejsce – Robert Dzido, klasa VII b
  • III miejsce – Julia Szumlewicz, klasa VIII

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

 

 

Joomla templates by a4joomla