Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu 2021

W lutym 2021 roku klasy IV -VIII aktywnie włączyły się w Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu wykonując plakaty plastyczno-techniczne oraz plakaty plastyczno-cyfrowe oraz ulotki związane z cyberprzestępczością. Klasy czwarte opracowywały tematykę „Bezpieczne gry w sieci” oraz „Dbaj o fejs”, klasa piąta „Bezpieczne wakacje w sieci”, klasa szósta „Mój wizerunek on-line”, klasy siódme „Cyberprzestępczość” „Komunikacja w Internecie”, klasa ósma „Bezpiecznie w sieci”. Celem  działań  było wspieranie mądrego wykorzystywania Internetu ze szczególnym  uwzględnieniem  i wykorzystaniem gier online bardzo popularnych i lubianych przez dzieci i młodzież. Opracowanie porad dotyczących bezpiecznego korzystania z sieci między innymi w zakresie ochrony swojego wizerunku, czy profilaktyki związanej z cyberprzestępczością.

Pamiętajmy! Każde udostępnione w sieci zdjęcie lub komentarz zaczyna żyć swoim życiem, nawet jeśli po chwili je usuniemy w sieci już krąży jego kopia.  Nadmierne korzystanie z komputera oraz Internetu może doprowadzić do uzależnienia, zaniedbania relacji z bliskimi, wiąże się z ryzykiem nawiązania niebezpiecznych kontaktów z nieznanymi osobami, a także może doprowadzić do Hejtu nawet w małych społecznościach klasowych.

Ponadto na lekcjach  informatyki przeprowadzane zostały tematy i pogadanki związane z bezpiecznym wykorzystaniem komputera i Internetu wykorzystując dostępne materiały na stronie www https://www.saferinternet.pl/pakiety-edukacyjne/dla-mlodziezy.

Galeria prac uczniów: