Ślubujemy

16 października 2015 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste Ślubowanie uczniów klas pierwszych. W tym dniu pierwszoklasiści w obecności dyrekcji szkoły, wychowawczyń oraz licznie zgromadzonych rodziców zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej im. gen. Franciszka Kleeberga w Woli Gułowskiej i złożyli przyrzeczenie, że będą „uczyć się tego, co mądre i piękne, aby wyrosnąć na dobrych Polaków".

Ślubowanie – ten tak ważny moment w życiu każdego ucznia poprzedziła część artystyczna, w czasie której pierwszaki prezentowały zdobyte już wiadomości i umiejętności, piosenki oraz wiersze. Po części artystycznej, każdy z pierwszaków dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia dokonanego symbolicznym ołówkiem przez Pana dyrektora  Przemysława Salę.  Do grona braci uczniowskiej zostało przyjętych 38 uczniów. Na pamiątkę tak ważnej uroczystości dzieci otrzymały dyplomy. Starsi koledzy życzyli pierwszakom powodzenia i ofiarowali swoją pomoc. Po uroczystości był czas na pamiątkowe zdjęcia i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.