,,Nasza Niepodległa”

Listopad to miesiąc szczególny dla każdego Polaka. Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej podjęli szereg działań upamiętniających 101. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji  Kartka dla Powstańca GohaterOn 2019, dzięki której dzieci miały możliwość przekazania kilku ciepłych słów wyrażających wdzięczności i podziękowanie za udział w walce o wolną Polskę.

Każda klasa wzięła udział w akcji ,,Szkoła pamięta”. Uczniowie odwiedzili i uporządkowali Grób Nieznanego Żołnierza na cmentarzu w Turzystwie, zapalili znicze w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami historycznymi dla naszej miejscowości.

Kolejnym działaniem było uroczyste odśpiewanie czterech zwrotek hymnu z całą społecznością szkolną.

Bardzo licznie wzięliśmy udział w już VII Wojewódzkim Przeglądzie Recytatorskim Poezji i Prozy Patriotycznej im. Gen. Franciszka Kleeberga.

Cały czas bierzemy udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej ,,Dzieci uczą rodziców”, objętej honorowym patronatem przez MEN, której celem jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa wśród najmłodszych, popularyzacja postaw proekologicznych czy promocja aktywnego i zdrowego trybu życia, a także zachęcenie dzieci do rozmowy z rodzicami na tematy, które były przedmiotem lekcji.