1.jpg1z.jpg2.jpg2z.jpg3.jpg3z.jpg4.jpg4z.jpg5.jpg5z.jpg6.jpg6z.jpg7.jpg7z.jpgvalley1.jpg

Aktualności

Wycieczka do Fabryki Bombek

     Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż. W związku z tym 22 listopada 2019 roku została zorganizowana wycieczka do Fabryki Ozdób Choinkowych w Nowej Dębie oraz Sandomierza. Uczestnikami wycieczki były dzieci z klas I-III. Pierwszym punktem programu był spacer po Sandomierzu. Podziwialiśmy piękne renesansowe kamieniczki oraz renesansowy ratusz. Charakterystycznym elementem pięknej budowli jest herb miasta i zegar słoneczny. Dzięki przewodnikowi poznaliśmy ciekawą historię miasta. Kolejnym punktem była Zbrojownia Rycerska. Tu wysłuchaliśmy między innymi legendy o dzielnej Helenie, która uratowała miasto przed Tatarami - sama zginęła. Następnie mogliśmy przymierzać zbroje, brać do ręki miecze, robić zdjęcia.

     Po wyjściu z podziemi udaliśmy się do Muzeum Figur Woskowych „Świat Ojca Mateusza”. Tu spotkaliśmy się niemalże na żywo z bohaterami serialu „Ojciec Mateusz”.

     Następnie udaliśmy się w podróż do Nowej Dęby. Pod opieką przewodnika zwiedziliśmy zakład. Obejrzeliśmy jedyne w Polsce Muzeum Bombki Choinkowej. Poznaliśmy również etapy powstawania bombki. Uczniowie przekonali się, że praca przy produkcji bombek wymaga nie tylko talentu, ale też ogromnej cierpliwości. Atrakcyjnym punktem wycieczki były warsztaty plastyczne, podczas których dzieci ozdabiały bombki według własnego pomysłu. Nie mniej interesujące były zakupy. Z bogatej oferty ozdób każdy z uczniów mógł wybrać coś dla siebie i bliskich. Na pamiątkę pobytu w fabryce każdy uczestnik wycieczki otrzymał bombkę własnoręcznie wykonaną podczas warsztatów oraz bombkę z własnym imieniem.

     Wycieczka dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń i wprowadziła w atmosferę świąt.

 

 

Joomla templates by a4joomla