Poprzez wieki…

Historia to niezwykle pasjonująca nauka, a jej zgłębianie przynosi nam wiele radości. Przekonała się o tym klasa IV w trakcie wycieczki do Lublina i Kozłówki. Pierwszym etapem wędrówki szlakiem naszych przodków było zwiedzanie Muzeum Wsi Lubelskiej, gdzie uczniowie poznali nie tylko dawno zapomniane zawody, ale także obejrzeli wnętrze XIX-wiecznej chaty chłopskiej.

Po przyjrzeniu się życiu chłopa, przyszedł czas na mieszczaństwo, wiec uczniowie powędrowali Lubelskimi Podziemiami.  Lubelska Trasa Podziemna ma charakter turystyczno-edukacyjny. Spacer zabytkowymi piwnicami staromiejskimi dostarczył uczniom wielkich emocji, będąc jednocześnie wędrówką w czasie pozwalającą odkryć przeszłość miasta. Uczniowie dowiedzieli się, iż trasa powstała w wyniku połączenia kilkunastu z licznych staromiejskich piwnic, których historia sięga początku XVI w., czyli stulecia największej świetności Lublina.

Po obiedzie uczniowie pojechali do Kozłówki, by zwiedzić późnobarokową rezydencję magnacką, będącą dawną siedzibą arystokratycznych rodów Bielińskich i Zamoyskich. Piękne ogrody i bogactwo komnat pałacowych wywarły na uczniach wielkie wrażenie.

Wracając do szkoły w wyśmienitych humorach, uczniowie już planowali kolejne podróże.