1.jpg1z.jpg2.jpg2z.jpg3.jpg3z.jpg4.jpg4z.jpg5.jpg5z.jpg6.jpg6z.jpg7.jpg7z.jpgvalley1.jpg

Aktualności

Zdrowa dieta nie musi być nudna i niesmaczna

      20 11.2019 r.  w naszej szkole odbyła się prelekcja dla rodziców poświęcona Zasadom zdrowego żywienia, którą, przeprowadziła dietetyk PaniMagdalena Kaźmierak- Sadło. Pani dietetyk w sposób dostępny i przejrzysty przekazała najważniejsze zasady zdrowego stylu życia oraz wykonywania codziennych posiłków,. Uświadamiając rodzicom, że wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z potrzeby zdrowego odżywiania. Nie zawsze jednak wiedza idzie w parze z praktyką. Pani dietetyk przypominała 10 zasad zdrowego odżywiania, prosząc o motywację dzieci do regularnej aktywności fizycznej, kontroli masy ciała i zachęcała do zmiany złych nawyków żywieniowych. Dużą uwagę poświeciła żywności typu fast food w codziennej diecie i zwróciła uwagę na jej szkodliwość. Na podstawie „piramidy żywienia” pani dietetyk omówiła również produkty, które powinny występować w diecie każdego dziecka oraz te, których powinno się unikać i eliminować w naszych posiłkach.

 

 

 

Joomla templates by a4joomla