1.jpg1z.jpg2.jpg2z.jpg3.jpg3z.jpg4.jpg4z.jpg5.jpg5z.jpg6.jpg6z.jpg7.jpg7z.jpgvalley1.jpg

Aktualności

Katecheza inaczej…

     „Multiblandzi dizi komo klambiri animate di akcikana onse? Multiblandzi akulakunhali onse mai? Jak się macie chłopcy i dziewczęta, wszyscy zgromadzeni? Jak się macie mamy nauczycielki?”.  Tak, podczas Eucharystii, w dniu 6 listopada zostaliśmy przywitani przez bambo Marko (tak brzmi: „ksiądz Marek” w języku ci cheua, jednym z języków afrykańskich) z Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego w Warszawie.  Ks. Marek przez 18 lat ewangelizował w Zambii, Kenii i Malawi. Wysłuchaliśmy ciekawych historii z jego życia jako misjonarza i zwiedziliśmy Muzeum, w którym znajduje się ponad 3 tysiące eksponatów z całego świata. Spotkaliśmy się też z Iwoną i Magdą – wolontariuszkami posługującymi w Palestynie i Rwandzie, które opowiedziały nam o dzieciach żyjących w tamtych częściach świata.

    Po smacznym obiedzie wyjechaliśmy do Nowego Opola, gdzie znajduje się Wyższe Seminarium Duchowne naszej diecezji. Tam, alumni czyli studenci, pokazali nam seminarium i opowiedzieli o swojej uczelni i życiu kleryckim. Następnie uczestniczyliśmy w ciekawej sztuce pt. „Bogami będziecie”, którą zagrali studenci 4 roku. Wróciliśmy pełni wrażeń, przemyśleń, refleksji życiowych.. i czekamy na następną katechezę „w terenie” :)

 

 

Joomla templates by a4joomla