1.jpg1z.jpg2.jpg2z.jpg3.jpg3z.jpg4.jpg4z.jpg5.jpg5z.jpg6.jpg6z.jpg7.jpg7z.jpgvalley1.jpg

Aktualności

Na spotkanie z przygodą.

     Dnia 25 października 2019 roku uczniowie klasy 3b wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Celem wycieczki było poznanie kolejnych etapów dziejów życia na Ziemi i głębin morskich sprzed milionów lat, edukacja przyrodnicza, a także zdobycie tytułu „Obrońcy pszczół”.

     Uczniowie zobaczyli wiele modeli dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń. Pani przewodnik opowiadała dzieciom o wszystkich okresach geologicznych. Podczas spaceru ścieżką edukacyjną wraz z przewodnikiem zobaczyliśmy także Muzeum Jurajskie i Prehistoryczne Oceanarium.

     Po ciekawej lekcji czekała na nas prawdziwa frajda, przejażdżka prawdziwym „school busem” do Zwierzyńca Górnego, gdzie zobaczyliśmy, a dzięki opowieściom przewodnika również poznaliśmy, zwyczaje znajdujących się tam żywych zwierząt takich jak: alpaki, jelenie, wielbłądy, sarny, daniele, dziki, jaki, żubry, strusie, małpy i wiele innych. W Dolnym Zwierzyńcu Bałtowskim  podziwialiśmy ptactwo m. in.: żurawie koroniaste, różnorodne bażanty i pawie oraz liczne drapieżniki. Po tej zoologicznej przygodzie znaleźliśmy się w Sabatówce, domku Czarownicy, którą poznaliśmy osobiście! Były magiczne ciekawostki i śpiewy.

    Następną wspaniałą atrakcja było kino emocji – 5D, obejrzeliśmy bajkę, a wręcz czuliśmy się jak główni jej bohaterowie dzięki efektom specjalnym. Ostatnią atrakcją naszej wycieczki były pszczoły, odwiedziliśmy skansen pszczelarski, dowiedzieliśmy się o nich bardzo wiele, między innymi uzyskaliśmy odpowiedź na pytanie „Kto rządzi w ulu?”. Przede wszystkim uczniowie uświadomili sobie, jak pożytecznym zwierzęciem jest pszczoła i czy należy jej się bać. Na koniec warsztatów każdy wykonał własnoręcznie świeczkę, a także otrzymał dyplom „Obrońcy Pszczół”.

     Pogoda dopisała, a wyprawa ta pozostanie na długo w naszych wspomnieniach.

 

 

Joomla templates by a4joomla