1.jpg1z.jpg2.jpg2z.jpg3.jpg3z.jpg4.jpg4z.jpg5.jpg5z.jpg6.jpg6z.jpg7.jpg7z.jpgvalley1.jpg

Aktualności

Pozdrowienia ze szkoły w Ngaundaye w Republice Środkowoafrykańskiej

Pokój i Dobro!

      Mamy już za sobą pierwszy miesiąc nauki. 30 września na rozpoczęcie roku szkolnego została odprawiona Msza święta w intencji naszych dobroczyńców i z prośbą o błogosławieństwo w nadchodzącym roku szkolnym.  

     Zaczęliśmy już zajęcia popołudniowe,  czyli koszykówka dla dziewczyn,  stolarka dla chłopców z klasy szóstej,  zajęcia wyrównawcze.  Także powoli też porządkujemy teren na ogródki szkolne,  nie jest to proste bo mamy do usunięcia kilka potężnych korzeni ale ufamy, że da się coś z tym zrobić. 

      Ruszyła także nasza szkoła krawiecka, mamy 21 dziewczyn i kobiet. Jest to szkoła trzyletnia, w tym roku zorganizowaliśmy dla nich lekcje z języka francuskiego i matematyki. Dziewczyny są  podzielone na trzy grupy,  pierwsza grupa jest dla dziewczyn które nie umieją nic,  druga, dla tych które są na poziomie klasy trzeciej i ostatnia,  to te które ukończyły podstawówkę. 

     Dziękujemy  za  Waszą pomoc bo dzięki Wam możemy kontynuować nasze prace, prowadzić zajęcia dodatkowe, przyjąć do szkoły sieroty lub pomóc rodzinom wielodzietnym. 

     Codziennie w naszej porannej modlitwie dziękujemy za Was i prosimy o Boże błogosławieństwo dla Was i dla Waszych Rodzin. Pozdrawiamy Was serdecznie i życzymy wszelkich łask, wszystkiego dobrego. 

Dzieci, Grono Pedagogiczne i ss. Pasterzanki

 

 

Joomla templates by a4joomla