Wyruszamy w rejs

17 października 2019 roku w naszej szkole był bardzo ważny dla uczniów klasy I. W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej w Woli Gułowskiej. Uczniowie klas pierwszych przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób.

Od samego rana panowała świąteczna atmosfera - uczniowie klasy I ubrani w strój galowy, przepiękna dekoracja sali gimnastycznej.

Dzieci błysnęły talentem. Pięknie zaśpiewane piosenki w języku polskim jak i angielskim, recytowane wiersze, pokaz tańca to dowód na to, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole. W przedstawieniu wzięli również udział starsi uczniowie, którzy wcielili się w rolę piratów, piratek oraz kapitana statku. Apel poprowadziła uczennica klasy VII Joanna Sobieszek.

W niezwykle podniosłej atmosferze, uczniowie klasy I ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Później nastąpiła najważniejsza chwila – pasowanie na uczniów. Pan dyrektor, dużym ołówkiem, pasował każde dziecko na ucznia.

Nie obyło się bez słodkiej niespodzianki przygotowanej przez rodziców. Po zakończonej uroczystości dzieci pełne wrażeń udały się do domów.