,,Pierwszy Dzień Jesieni – Święto pieczonego ziemniaka”

24 września odbyła się uroczystość ,,Pierwszy Dzień Jesieni – Święto pieczonego ziemniaka” w klasach I-III (edukacji wczesnoszkolnej).

Podczas zajęć dzieci poznały wartości odżywcze warzyw i owoców. Wykonały z darów jesieni (owoce, warzywa, kasztany, żołędzie, liście, kwiaty) ,,cudaków zwierzaków”. Wszystkie prace zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym. Po zakończeniu zajęć  wszystkie klasy aktywnie spędziły czas

w plenerze. Poprzez udział w zabawach z wykorzystaniem darów jesieni, wspólnym pieczeniem kiełbasek i ziemniaków miały możliwość na wielozmysłowe doświadczenia. Tak nietypowo spędzony czas, sprawił dzieciom wiele radości. Mamy nadzieje, że będą miło to wspominać.