1.jpg1z.jpg2.jpg2z.jpg3.jpg3z.jpg4.jpg4z.jpg5.jpg5z.jpg6.jpg6z.jpg7.jpg7z.jpgvalley1.jpg

Aktualności

Obchody 80-rocznicy ostatniej bitwy Kampanii Polskiej 1939 r. w Woli Gułowskiej

      W dniach 4-6 października uczniowie wraz z nauczycielami włączyli się w obchody okrągłej rocznicy ostatniej bitwy Kampanii Polskiej w okolicach Woli Gułowskiej.

     Już w piątek 4 października rozpoczęły się uroczystości, podczas których uczniowie wzięli udział w żywej lekcji historii przygotowanej przez kawalerzystów ze szwadronu Toporzysko. O godz. 19.00 odbył się uroczysty capstrzyk w Kalinowym Dole, podczas którego odsłonięto nowy pomnik w miejscu śmierci ostatnich żołnierzy Kampanii 1939 r.

     Obchody 5 października rozpoczęły się Apelem Pamięci na Cmentarzu Wojennym w Turzystwie, następnie odbył się koncert patriotyczny na błoniach przyklasztornych. O godz. 19.00 w naszym Sanktuarium odbyła się premiera filmu pt „Ostatni bój”, który opowiada o losach Pułku 3 Strzelców Konnych podczas Kampanii Polskiej 1939 r.

    Ostatniego dnia, czyli 6 października, uroczystości rozpoczęły się od złożenia wieńców na Cmentarzu Wojennym w Turzystwie, po którym odbyła się uroczysta Msza Św. w Sanktuarium w Woli Gułowskiej. Następnie na błoniach przyklasztornych miały miejsce uroczystości patriotyczne, połączone z ceremoniałem wojskowym, defiladą wojskową oraz pokazami wojskowymi i kawaleryjskimi. Na szkolnym boisku miał miejsce piknik wojskowy oraz pokazy sprzętu wojskowego.

     Nasza szkoła jak zwykle bardzo czynnie włączała się w przebieg tych uroczystości poprzez udział całej społeczności szkolnej, zapraszała też w swoje progi m.in. żołnierzy.

 

 

 

Joomla templates by a4joomla