1.jpg1z.jpg2.jpg2z.jpg3.jpg3z.jpg4.jpg4z.jpg5.jpg5z.jpg6.jpg6z.jpg7.jpg7z.jpgvalley1.jpg

Aktualności

Ósmoklasiści w Parlamencie RP

      3 października 2019 roku miała miejsce wycieczka do Warszawy, w której wzięli udział uczniowie najstarszej z klas, czyli ósmoklasiści. 

      Celem wyjazdu było zwiedzenie Sejmu i poszerzenie wiedzy z zakresu funkcjonowania najwyższych organów władzy ustawodawczej w naszym kraju. Propozycję wyjazdu uczniowie otrzymali od posła na Sejm RP pana Sławomira Skwarka, który towarzyszył nam podczas oglądania Sejmu. 

      Do sali posiedzeń Sejmu uczestnicy wycieczki dostali się po wcześniejszym wylegitymowaniu się i przejściu przez bramkę, gdzie każdy został dokładnie sprawdzony. Piękna, obszerna sala, z wyściełanymi zieloną tkaniną miejscami dla posłów, marszałka i prezydenta zrobiła na zwiedzających ogromne wrażenie. To tutaj toczą się burzliwe debaty sejmowe, to tutaj zapadają ważne dla narodu decyzje.

      Następnie z ulicy Wiejskiej przejechaliśmy do Muzeum Geologicznego, gdzie w formie lekcji geografii na żywo uczniowie zgłębiali wiedzę na temat dziejów Ziemi i pochodzenia człowieka. Obejrzeli tu bogatą kolekcję minerałów, kamieni szlachetnych, skamieniałości, sfosylizowanego drewna. 

     To nie koniec edukacyjnej wyprawy. Obok lekcji wos-u i geografii była lekcja historii. W kinie uczestnicy wyprawy obejrzeli film zatytułowany "Legiony ". Szarża ułanów, wielka bitwa, niewola i ucieczka, szpital polowy – jednym słowem udane kino opowiadające o heroicznej postawie Polaków i tworzeniu legionów mających wywalczyć nam wolność.

 

 

Joomla templates by a4joomla