1.jpg1z.jpg2.jpg2z.jpg3.jpg3z.jpg4.jpg4z.jpg5.jpg5z.jpg6.jpg6z.jpg7.jpg7z.jpgvalley1.jpg

Aktualności

Wycieczka do Lublina

      16 września 2019 r. uczniowie klasy 6,7 i 8  wzięli udział w wycieczce do Lublina.

      Jednym z punktów wycieczki były  ,,Pokazy z fizyki'' w Instytucie Fizyki UMCS. Celem pokazów była popularyzacja fizyki i pomoc w jej nauczaniu poprzez prezentację tematycznie dobranych, interesujących, a nieraz wręcz fascynujących eksperymentów. Pokazywane były zarówno eksperymenty trudne lub niemożliwe do wykonania w warunkach szkolnych, jak również takie, które przy pomocy najprostszych środków można powtórzyć w domu. Tego roku doświadczenia dotyczyły ruchu, prądu elektrycznego, rezonansu i ciepła. Nasi uczniowie brali w nich czynny udział .

      W ogrodzie botanicznym prowadzonym przez kadrę naukową UMCS młodzież podziwiała  rośliny rosnące nie tylko w naszym kraju, ale i w innych zakątkach świata.

     Kolejnym punktem wycieczki było przejście podziemiami  Lublina na Starym Mieście. Wycieczkę zakończył seans filmowy – obejrzeliśmy film pt. ,,Piłsudski''. 

 

Joomla templates by a4joomla