1.jpg1z.jpg2.jpg2z.jpg3.jpg3z.jpg4.jpg4z.jpg5.jpg5z.jpg6.jpg6z.jpg7.jpg7z.jpgvalley1.jpg

Aktualności

"Przerwany marsz..."

      W niecodzienny sposób zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny.

      Pamiętając o wydarzeniach sprzed osiemdziesięciu laty, kiedy to 1 września 1939 roku drogę dzieci do szkoły przerwała niemiecka agresja na Polskę, oraz pragnąc uczcić pamięć Polskich Dzieci Wojny, włączyliśmy się w akcję „Przerwany marsz…”.

      Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 8.00 mszą świętą w Sanktuarium Maryjnym w Woli Gułowskiej. Po niej uformowano kolumnę, by w symbolicznym marszu przejść do szkoły, tym samym kończąc przerwany przez wybuch II wojny światowej marsz do szkoły ówczesnej młodzieży.

      W szkole na sali gimnastycznej w krótkim montażu słowno-muzycznym w wykonaniu uczniów klas VI, VII i VIII również uczczono pamięć poległych, zaginionych i pomordowanych w 1939 roku dzieci, także tych, które przeżyły koszmar wybuchu wojny, ale których życie już trwale zostało napiętnowane strachem.

      Na zakończenie uroczystości młodzież w hołdzie poległym zapaliła znicze na grobach żołnierskich na cmentarzu.

 

 

Joomla templates by a4joomla