Bezpieczne ferie zimowe

7  lutego 2019 r. odbyło się spotkanie profilaktyczno- edukacyjne dla uczniów klas I-III z policjantem PP w Adamowie. Głównym celem spotkania było bezpieczeństwo dzieci w trakcie zbliżających się ferii zimowych. Funkcjonariusz przestrzegał przed zagrożeniami, jakie mogą ich spotkać w czasie zabaw na śniegu i lodzie. Mówił o niebezpieczeństwie podczas zjazdów sankami w okolicach dróg, wchodzenia na zamarznięte akweny wodne, poruszaniu się po drogach publicznych po zmroku, bezpieczeństwie w sieci, informowaniu dorosłych gdzie idę i o której wrócę. Przypomniał zasady postępowania, gdy jest się świadkiem wypadku. Uczestnicy spotkania chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami i odpowiadali na zadane pytania. Na koniec spotkania nasz gość życzył wszystkim dzieciom udanych i bezpiecznych ferii zimowych.