1.jpg1z.jpg2.jpg2z.jpg3.jpg3z.jpg4.jpg4z.jpg5.jpg5z.jpg6.jpg6z.jpg7.jpg7z.jpgvalley1.jpg

Aktualności

Niezwykłe spotkania ze sportem

,,Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania.”  

Owidiusz

 

       17 października 2018 r. odbyła się wycieczka do Warszawy, w której wzięli udział uczniowie klasy 5a, 5b i 6 wraz z opiekunami:  panią Elżbietą Jazurek, panią Hanna Fotyga i panią Anetą Pietruszka.

     Głównym celem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Sportu i Turystyki, które znajduje się w Centrum Olimpijskim. Tam właśnie uczniowie mogli podziwiać  około 45 tys. eksponatów – dotyczących głównie sportu polskiego: medali, pucharów, odznak sportowych i turystycznych, flag,  stroi i sprzętów sportowych, dzieł sztuki. Kolekcję muzealną uzupełniała dokumentacja filmowa i dźwiękowa. Istotnym punktem pobytu w muzeum była lekcja  „Sport w Polsce Niepodległej” zorganizowana specjalnie dla uczczenia 100-lecia niepodległości. Zajęcia przybliżyły uczniom sylwetki takich postaci jak Halina Konopacka, Janusz Kusociński, Tomasz Stankiewicz, Franciszek Żwirko i wielu innych. Młodzi uczniowie dowiedzieli się dlaczego sportowcy ryzykowali życie w czasie potajemnych zawodów w czasach II Wojny Światowej oraz jak sport wpływał na polską drogę do wolności.

     Korzystając z uroków polskiej złotej jesieni, koło godziny 11.20 udaliśmy się wspólnie  z uczniami  na plac marszałka Józefa Piłsudskiego, aby  przed Grobem Nieznanego Żołnierza oddać  hołd wszystkim, którzy poświęcili życie za ojczyznę.

     Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Stadionu Narodowego ze wszelkimi dostępnymi szczegółami - szatni piłkarzy, gabinetami odnowy biologicznej, pokojem dla VIP-ów, miejscem obsługi komentatorskiej i wielu, wielu innych zachwycających miejsc. Wśród nas kibiców piłki nożnej wizyta na tym stadionie była spełnieniem  marzeń. Gdy weszliśmy na trybuny i wspięliśmy się na sam ich szczyt, z góry podziwialiśmy ogrom tego obiektu. Naprawdę, zrobił wrażenie!

     Ostatnim punktem naszej całodziennej wycieczki  była innowacyjna, niepowtarzalna forma lekcji  wychowania fizycznego, która miała miejsce  w parku trampolin „Stacja Grawitacja”. Ta coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej dostarczyła uczestnikom wycieczki wielu niezapomnianych wrażeń. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, uczestnicy wycieczki korzystali z szeregu atrakcji, m.in. ścieżek akrobatycznych, koszów do wsadów, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami. Pobyt w parku trampolin  sprzyjał wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijania zainteresowania sportem, a przede wszystkim uświadomił młodemu pokoleniu, iż skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie dla mięśni nóg.

      Nasza wycieczka dobiegała końca. Ze stolicy wyjechaliśmy o 17:20. Punktualnie o 20:00 byliśmy pod szkołą, gdzie na dzieci z utęsknieniem czekali już rodzice. Była to interesująca wyprawa i wszyscy uczestnicy z niecierpliwością czekają na kolejną wycieczkę!

 

 

Joomla templates by a4joomla