1.jpg1z.jpg2.jpg2z.jpg3.jpg3z.jpg4.jpg4z.jpg5.jpg5z.jpg6.jpg6z.jpg7.jpg7z.jpgvalley1.jpg

Aktualności

Karnawał projektów

 14 czerwca druga kasa gimnazjum zaprezentowała rezultaty swojej pracy metodą projektów. Czym jest projekt gimnazjalny? To „zespołowe, planowe działanie uczniów, mające na celu rozwiązanie konkretnego problemu, z zastosowaniem różnorodnych metod”. Ta metoda nauczania kształci wiele umiejętności oraz integruje wiedzę z różnych przedmiotów.

W minionym roku szkolnym klasa druga zmierzyła się z wieloma różnorodnymi zadaniami. 14 czerwca przyszedł czas, by przedstawić rezultaty swojej wielomiesięcznej pracy – szczególnie krytycznymi obserwatorami prezentacji byli rodzice uczniów klasy II, którzy z zainteresowaniem śledzili pokazy. Na pokazy zaproszono tez uczniów klasy VII. By umilić wszystkim to spotkanie, drugoklasiści przygotowali dla gości ciasto i orzeźwiającą lemoniadę z cytryny i mięty.

Adam Cybula, Arkadiusz Szczęsny, Mateusz Mioduchowski i Krystian Turek pracowali pod kierunkiem pani Grażyny Jóźwik. Swój projekt zatytułowali „Gleba jako cząstka Ziemi”. Chłopcy robili odkrywki i badali warstwy ziemi. A podczas spotkania zaprezentowali pokaz slajdów i krótkie filmy.

Anna Jędrych, Sylwia Omelańczuk, Daria Redas i Klaudia Ręcławowicz przygotowały projekt pod nazwą „Gym Hard”. Dziewczęta pracowały pod kierunkiem pani Elżbiety Jazurek. Przygotowały układy taneczne i pokazy slajdów.

„Bawmy się fizyką” to projekt Marii Brodowskiej, Bartłomieja Bujaka, Kludii Cieślak i Joanny Olek. Grupa pracowała niemalże cały rok pod opieką pani Jolanty Goleń. Na spotkaniach z przedszkolakami pokazywali maluchom proste, ale zarazem efektowne doświadczenia, które w zabawny sposób uczyły dzieli elementarnych zasad fizyki. Rezultatem pracy grupy był film dokumentujący te spotkania.

Kolejnym ciekawym projektem był projekt pod tytułem „Maria Antonina – kobieta i królowa”. Trzyosobowa grupa, w skład której wchodzili Emilia Jazurek, Antonina Kozłowska i Mateusz Lemieszek przybliżył sylwetkę tej niezwykle ciekawej postaci, która budzi różnorakie uczucia wśród badaczy historii.

Ostatni projekt przedstawili Dominika Adameczek, Natalia Jawoszek i Jakub Wesołowski. Pracowali oni nad projektem, który zatytułowali „Muzyka współczesna w języku polskim elementem łączącym ludzi:”. Grupa pracowała pod kierunkiem pana Przemysława Sali.

 

 

 

Joomla templates by a4joomla